Новини

Відбулась зустріч з керівником Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) Алланом Пагом Крістенсеном

Meeting

Юридичний факультет приділяє значну увагу вивченню та обговоренню антикорупційних заходів, які відбуваються в Україні. Це дає змогу залучати до даної проблематики не лише знаних вітчизняних правників, але й представників міжнародних інституцій.

Так, 6 жовтня 2023 року викладачі та студенти юридичного факультету, а також кафедри політології та державного управління факультету історії, політології та міжнародних відносин мали змогу поспілкуватись з керівником Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) Алланом Пагом Крістенсеном.

Професорсько-викладацький склад юридичного факультету доєднався до зустрічі у складі Віталія Вдовічена, доктора юридичних наук, професора, декана юридичного факультету, Павла Крайнього, кандидата юридичних наук, асистента, заступника декана з наукової роботи та міжнародних зв’язків, Галини Жаровської, докторки юридичних наук, доцентки, завідувачки кафедри кримінального права, Олени Ющик, кандидатки юридичних наук, доцентки, доцентки кафедри кримінального права, Марії Дякур, кандидатки юридичних наук, доцентки, доцентки кафедри кримінального права, Івана Торончука, кандидата юридичних наук, доцента, доцента кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства. В заході також брали участь студенти юридичного факультету спеціальностей 081 «Право» та 293 «Міжнародне право».

Крім цього, дистанційно доєднались до зустрічі слухачі пілотного проєкту дисципліни, розробленої Офісом доброчесності НАЗК «Антикорупція та доброчесність», який забезпечується кафедрою кримінального права в рамках програми «Прозорі університети».

У зустрічі брали участь й представники кафедри політології та державного управління факультету історії, політології та міжнародних відносин Наталія Ротар, докторка політичних наук, професорка, професорка кафедри та Ірина Цікул, кандидатка політичних наук, доцентка кафедри. Були присутні й студенти.

Під час свого виступу, пан Крістенсен наголосив на важливості виконання зобов’язань які необхідно виконати Україні для вступу до Європейського Союзу, проведення реформ у судовій сфері, забезпечення незалежності антикорупційних органів, ефективні дії щодо забезпечення належного функціонування Верховного Суду та Конституційного Суду України, забезпечення прав національних меншин… Ось той невеликий спектр завдань, що необхідно якомога швидше виконати. Для студентів виступ став нагодою задати доповідачу питання та отримати максимально вичерпні відповіді.

Впевнені, що налагодження комунікації між окремими інституціями, які допомагають нашій державі реалізувати антикорупційні заходи стане хорошою традицією та дозволить нашим випускниками, в найближчому майбутньому, стати учасниками таких змін вже у якості представників антикорупційних органів, органів судової влади, інституцій громадянського суспільства.

Висловлюємо слова вдячності Ользі Обершт, радниці Чернівецького міського голови, представниці Антикорупційної ініціативи ЄС та Ользі Огороднік, консультантці з питань доброчесності та відбудови за допомогу у проведені зустрічі.

Pavlo Krainii CHNU

Павло Крайній

к.ю.н., асистент, заступник декана факультету з наукової роботи та міжнародних зв’язків