Магістерські спеціалізації

Юрист медіатор
Нотаріат

Доктор філософії (PhD)

освітньо-професійна програма

Методологія роботи над дисертацією доктора філософії

робоча програма навчальної дисципліни

Лабораторія медіації, переговорів та арбітражу

Права людини та публічне врядування

Матеріали ІІ Всеукраїнкського правничого форуму (2019)

Кафедра першою на факультеті виборола право участі у науковому проекті програми ЄС ЕРАЗМУС + КА 2 «Mediation: training and society transformation /MEDIATS – Медіація: навчання та трансформація суспільства» у рубриці: «Розвиток потенціалу вищої освіти». Виконавцями даного проекту від кафедри є: Руслана Гаврилюк, завідувач кафедри, керівник проектної групи; Петро Пацурківський, декан юридичного факультету, професор кафедри; Дмитро Костя – доцент кафедри публічного права; Павло Бартусяк – асистент кафедри та Людмила Костя, Георгій Мойсей та Ілля Юрійчук – аспіранти кафедри.

Кафедра публічного права ЧНУ імені Юрія Федьковича

За часом появи на відродженому юридичному факультеті університету це була друга кафедра. Вона постала як кафедра конституційного права України у 1992 р. на чолі з доктором юридичних наук, професором Леонідом Петровичем Юзьковим, пізніше першим головою Конституційного Суду України, одним з творців чинної Конституції України; трансформувалась з часом у кафедру конституційного, адміністративного і фінансового права України на чолі з гуру фінансового права СРСР та пострадянської України доктором юридичних наук, професором Лідією Костянтинівною Вороновою, яка зробила кафедру потужною й авторитетною в Україні та за її межами; ще раз трансформувалась у кафедру публічного права на чолі з доктором юридичних наук, професором Петром Станіславовичем Пацурківським, набула сучасних європейських властивостей, форм та змісту, динаміки розвитку. Усі вище зазначені завідувачі кафедри були вихованцями юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка та юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.

З вересня 2015 року по даний час кафедру очолює доктор юридичних наук, доцент Руслана Олександрівна Гаврилюк, яка є вихованкою уже відродженого юридичного факультету. Вона розробила парадигмально нову антропосоціокультурну концепцію податкового права як права людини, є провідним фахівцем у цій сфері знань не лише в Україні, але й у Європі.

На даний час кафедра публічного права як за своєю чисельністю, так і за результатами діяльності є найпотужнішою на факультеті. На ній працює 25 наукових та науково-педагогічних працівників. Зокрема, на кафедрі викладають 5 докторів юридичних наук, 10 кандидатів юридичних наук та близько 10 осіб без наукових ступенів.

Контакти

+38 (0372) 58 48 73

caflawdep@chnu.edu.ua