Викладачі

Магістратура

Наші спеціалізації.

Лабораторія медіації,

переговорів та арбітражу

Грантовий проект ERASMUS+ KA2

Медіація: навчання та трансформація суспільства

На даний час кафедра публічного права як за своєю чисельністю, так і за результатами діяльності є найпотужнішою на факультеті.

За часом появи на відродженому юридичному факультеті університету це була друга кафедра. Вона постала як кафедра конституційного права України у 1992 р. на чолі з доктором юридичних наук, професором Леонідом Петровичем Юзьковим, пізніше першим головою Конституційного Суду України, одним з творців чинної Конституції України; трансформувалась з часом у кафедру конституційного, адміністративного і фінансового права України на чолі з гуру фінансового права СРСР та пострадянської України доктором юридичних наук, професором Лідією Костянтинівною Вороновою, яка зробила кафедру потужною й авторитетною в Україні та за її межами; ще раз трансформувалась у кафедру публічного права на чолі з доктором юридичних наук, професором Петром Станіславовичем Пацурківським, набула сучасних європейських властивостей, форм та змісту, динаміки розвитку. Усі вище зазначені завідувачі кафедри були вихованцями юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка та юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.

На даний час кафедра публічного права як за своєю чисельністю, так і за результатами діяльності є найпотужнішою на факультеті. На ній працює 25 наукових та науково-педагогічних працівників. Зокрема, на кафедрі викладають 5 докторів юридичних наук, 10 кандидатів юридичних наук та близько 10 осіб без наукових ступенів.

Кафедра першою на факультеті виборола право участі у науковому проекті програми ЄС ЕРАЗМУС + КА 2 «Mediation: training and society transformation / MEDIATS – Медіація: навчання та трансформація суспільства» у рубриці: «Розвиток потенціалу вищої освіти». Виконавцями даного проекту від кафедри є: Руслана Гаврилюк, завідувач кафедри, керівник проектної групи; Петро Пацурківський, декан юридичного факультету, професор кафедри; Дмитро Костя – доцент кафедри публічного права; Павло Бартусяк – асистент кафедри та Людмила Костя, Георгій Мойсей та Ілля Юрійчук – аспіранти кафедри. Проект передбачає створення можливостей для університетів стати одними із ключових гравців у фасилітації процесів медіації в Азербайджані, Грузії та Україні з метою зміцнення демократії та об’єктивного вирішення спорів шляхом запозичення найкращих європейських практик. Задля досягнення вищевказаних цілей команди проекту вивчатимуть найкращі практики в країнах ЄС, підбиратимуть та навчатимуть персонал, обиратимуть студентів, розроблятимуть та впроваджуватимуть магістерські програми в медіації.

П’ять наукових робіт викладачів кафедри опубліковані у виданнях, що індексуються у базах даних Web of Science. Це дослідження завідувача кафедри Руслани Гаврилюк, професора Петра Пацурківського, доцента Дмитра Кості, асистента Андрія Худика та аспірантки Вікторії Рарицької.

Креативні та інноваційні викладачі кафедри приваблюють студентів, не змушуючи зубрити закони і конспекти, навчаючи їх мислити, створюючи умови для самостійного, вільного і творчого розвитку. Вони забезпечують викладання таких фундаментальних дисциплін, як «Верховенство права: методологія та методика застосування», «Конституційне право», «Адміністративне право», «Фінансове право», ряду інших обов’язкових та багатьох вибіркових дисциплін.

Кафедра продовжує помітно нарощувати динаміку розвитку і приваблює цим до себе все ширше коло впевнених у собі молодих правників, передусім студентів, оскільки завжди пам’ятає відомий вислів Уїнстона Черчіля: «Удосконалюватись – значить мінятись, бути досконалим – означає змінюватись часто».

Руслана Гаврилюк

доктор юридичних наук, доцент
З вересня 2015 року по даний час кафедру очолює доктор юридичних наук, доцент Руслана Олександрівна Гаврилюк, яка є вихованкою уже відродженого юридичного факультету. Вона розробила парадигмально нову антропосоціокультурну концепцію податкового права як права людини, є провідним фахівцем у цій сфері знань не лише в Україні, але й у Європі.

Дисципліни вільного вибору

Списки дисциплін вільного вибору на 2020/2021 н.р.

Питання до ДЕКУ

Перелік тестових запитань до державного іспиту ОР «Бакалавр».

Контакти

58012, Україна, м. Чернівці, вул. Університетська 19

ел. пошта: caflawdep@chnu.edu.ua
тел. +38 (0372) 58 48 73