Новини

Завершився курс онлайн-лекцій «Вступ до основних особистих/конституційних прав»

US Justice

Юридичним факультетом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича спільно з юридичним факультетом Бостонського університету організовано проведення циклу лекцій «Вступ до основних особистих/конституційних прав». Даний захід став можливим завдяки співпраці в межах проекту з міжнародної підтримки для українських правничих шкіл.

Лекторами виступили професор Марні Г. Капуто, яка має значний досвід викладання вступу до американського права та професор Стівен М. Данвебер, наукові дослідження якого стосуються федеральної цивільної практики, аналізу розкриття інформації під час розгляду справ у судах.

Варто зазначити, що слухачами були студенти юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, юридичного факультету Запорізького національного університету та факультету соціології і права Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Перша лекція стосувалась аналізу Першої поправки до Конституції США щодо неможливості заборони урядом вільно сповідувати свою релігію.

Наступна лекція була присвячена ознайомленню із положеннями Шостої поправки до Конституції США, а саме: практичної реалізації права особи, що звинувачується у скоєнні злочину, зокрема, на справедливий суд присяжних.

На завершальній лекції йшла мова про особливості Чотирнадцятої поправки до Конституції США, яка гарантує рівність громадян США і забороняє ухвалення будь-яким штатом дискримінаційних законів.

Важко переоцінити значення таких поправок до Конституції США, адже вони, по своїй суті, визначили напрямок розвитку концепції забезпечення прав людини органами публічної адміністрації впродовж всього XX століття. Вивчення американського досвіду, окремих судових рішень, а, також, конкретного історичного контексту, який призвів до прийняття таких поправок, дає змогу розуміти місце, роль та значення правника у таких процесах, інституцій громадянського суспільства та окремих історичних постатей.

Щиро дякуємо нашим зарубіжним колегам за підтримку та цікавий курс.

Pavlo Krainii CHNU

Павло Крайній

к.ю.н., асистент кафедри публічного права, заступник декана факультету з наукової роботи та міжнародних зв’язків