Новини

Міждисциплінарне пізнання «гуманістичної медіації»

Book Presentation

11 жовтня 2022 року в атмосфері затишного арт-кафе для студентів юридичного, педагогічного та філологічного факультетів ЧНУ ім. Ю.Федьковича відбулася презентація книги авторки Жаклін Моріно «Гуманістична медіація. Ще один погляд у майбутнє» українською мовою. У заході брали участь студенти та викладачі кафедри публічного права, а також кафедри психології, що створило особливий калейдоскоп думок при обговоренні особливостей гуманістичної медіації.

Софія Дутчак – перекладачка книги на українську мову, медіаторка та психологиня розповідала про особливості стажування з авторкою книги та тонкощі розуміння гуманістичної медіації. Вона зауважувала, що «гуманістична медіація, зосереджується на людині, на її особистості, відчуттях, і тільки в процесі цього пізнання вирішується зовнішній конфлікт, а медіація центральним розглядає сам спір».

Після обговорення книги, кожен міг відчути себе гуманістичним медіатором, в процесі гри, яку часто застосовує авторка Жаклін Моріно. Сидячи в колі, кожен з учасників вибирав предмет, який знаходився у центрі кола і розповідав про свій вибір і почуття які він викликає. А двоє бажаючих, не інтерпретуючи та розумом не оцінюючи сказане, висловлювали те, що особисто вони відчули при розповіді. Така практика дозволила розкрити певну грань внутрішніх переживань учасників та сконцентруватися на відчуттєвому, а не розумовому аналізі.

Захід проходив у приємній та розуміючій атмосфері, де кожен сформував для себе своє бачення гуманістичної медіації та на певний час намагався поринути у неї. А на завершення учасників заходу чекали солодкі смаколики.

juliia-usata

Юлія Усата

магістр 1 року навчання ОПП «Медіація»