Новини

Як стати волонтером чи параюристом БПД?

BPD

Саме такі ключові питання були предметом обговорення на зустрічі студентів юридичного факультету з представниками Координаційного Центру Правничої Допомоги (м. Київ). До розгляду актуальних питань щодо захисту прав людини та права на правову допомогу долучилися доцент кафедри публічного права Білоскурська О.В., асистент Федорчук М.Д., асистент Солодан К.В.

Главацька Тетяна Іванівна, головний фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою сектору координації волонтерської діяльності управління комунікацій та правопросвіти системи БПД, роз’яснила, що безоплатна первинна допомога передбачає надання правової інформації, надання консультацій та роз’яснень з правових питань, складання документів правового характеру (заяв, скарг тощо) та зазначила, які категорії населення мають право на безоплатну вторинну правничу допомогу.

Про проєкт «Волонтер БПД», а саме, історію виникнення проєкту, про волонтера та параюриста БПД, їх основні завдання, умови набуття статусу учасника проєкту та які особливості проєкту ознайомила студентів Осауленко Марія Сергіївна.

Білоскурська О.В. звернула увагу, що такі обговорення є нагодою для майбутніх фахівців відкрити для себе нові можливості, оскільки в розрізі такої зустрічі студенти розвивають свої навички спілкування, дізнаються більше про процес надання безоплатної правової допомоги, а також в подальшому матимуть можливість проходити навчальну практику та здобувати професійний досвід на базі центрів БПД. В свою чергу, волонтерська діяльність у правничій сфері може відкрити двері до нових можливостей в майбутній кар’єрі студентів, допомагаючи їм зрозуміти, як їхні знання можуть бути застосовані на практиці для підтримки тих, хто потребує правової допомоги.

Olena Biloskurska

Олена Білоскурська

к.ю.н., доцент кафедри публічного права