Новини

Вишиванка нас єднає!

Vyshyvanka 2022

Вишита сорочка є надважливою цінністю для кожного українця. Вишиванка – це не тільки прадавня частина гардеробу нашого народу, що передавалась нащадкам та служила оберегом для його власника, але й ще з давніх давен супроводжувала український народ і була для них символом нескореності й того, що вони є українцями.

Для українця вишиванка – не просто одяг. Це щось надзвичайно особливе – особисте, рідне, святе. Вишивка на полотні це як символ, який зберігає генетичне коріння, ідентичність, розуміння себе: кожна область України, а інколи навіть і села володіють своїми унікальними техніками вишивання, які відрізняються неймовірною красою.

Вишиванка це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків, душа нашого народу. Але саме основне це те, що у вишиванці зашифровано наш український генетичний код. Вона є символом української нескореності, свободи, солідарності.

День «Вишиванки» це справжнє свято, яке спалахує розмаїттям кольорів. Воно покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. У цей день в кожному куточку Землі українці надягають свої найкрасивіші вишиті сорочки, заявляючи усьому світові, що вони – представники Українського народу, який був, є, завжди буде і що українську історію, культуру, українську душу та Українську державу не знищити нікому.