Новини

Жвавий старт співпраці лабораторії медіації з інститутами громадянського суспільства!

Maksym Sukhoverskyi Olha Tiutiun

23 вересня 2022 р. в лабораторії медіації проживали окреме життя в грі «Життєвий капітал»! Під час гри студенти, члени Чернівецького осередку Ліги Асоціації правників України, мали змогу на практиці відчути важливість фінансової подушки, обговорити особливості кредитування, пізнати ризики інвестування, з’явилося розуміння цінності курсу «Фінансового права», про який розповіла присутня на заході завідувачка кафедри публічного права Руслана Гаврилюк та вивчення якого в студентів ще попереду. Було багато емоцій та цифр! І все це супроводжувалося постійними переговорами під чутливим експертним супроводом модераторки гри – юристки, керуючої партнерки і медіаторки Commercial Mediation Group, почесної членкині НАМУ Ольги Тютюн

За відгуками Анастасії Алєксєєвої: «Дуже класно було)) Мені сподобалася гра, хоч спочатку здалося дуже складно. Треба буде повторити обов’язково, щоб ми вийшли на більше коло». Спойлер – щоб вийти на більше коло – потрібно подбати про стабільні внески на фінансову подушку!

Як сказав Максим Суховерський: «Цього разу проста, на перший погляд, гра – переросла у щось більше. Адже ми насміялися досхочу, дізнавались нові факти одне одного, дізнались про ризики кредитування, про фінансову подушку, навчились прораховувати ризики покупок нерухомості, а також на власному ігровому досвіді переконались, що життєві обставини можуть дуже допомогти, або ж навпаки стати великою перепоною на шляху до реалізації цілей! А ще – майже 5 годин постійних перемовин, дебатів, переконувань інших учасників у вчиненні певних дій»!

Врешті-решт, учасники завершили гру з впевненістю, що ще не раз зберуться в лабораторії щоб провести час із користю та задоволенням!

Навчально-наукова лабораторія медіації, переговорів та арбітражу була і є центром спілкування та навчання магістрів-медіаторів, а також всіх студентів, яким цікава тематика ефективної комунікації в переговорах та альтернативних способів вирішення спорів, зокрема медіації. І ми прагнемо, ще більше розширити сферу нашої корисної діяльності!

З початком війни багато студентів долучилися до волонтерських рухів, працювали в гуманітарних центрах, допомагали розміщувати людей, що приїхали з інших регіонів України. До основного завдання – навчатися та набувати практичних навичок в сфері юриспруденції – додалася потреба бути ефективним в комунікації в конфліктних ситуаціях, а також вміти відновлювати свої життєві ресурси, щоб бути ефективними в своїй діяльності. Окремо перед викладачами і студентами – постає питання: як і коли розмовляти про війну? Про це та багато іншого ми також розмовляємо на наших зустрічах в лабораторії медіації, куди запрошуємо спеціалістів, експертів з тієї чи іншої тематики.

Зокрема, в рамках співпраці лабораторії медіації з ГО «Буковинський центр медіації» та мобільними групами у складі фахівців з підтримки взаємодії та управління конфліктами у місцях надання допомоги внутрішньо переміщеним особам і відбулася ця зустріч-гра та зустріч з практики відновлення життєвих ресурсів. Робота даних мобільних груп полягає у превенції конфліктів через покращення конфлікт-чутливості та, як наслідок, підвищення ефективності комунікації, а також реагуванні на конфлікти, які неминучі у скупченнях людей, враховуючи їхній непростий психологічний стан у часи війни за підтримки проєкту, що здійснюється Українською Гельсінською спілкою з прав людини у межах діяльності Національної платформи стійкості та згуртованості за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Такі заходи дають можливість зрозуміти можливі причини виникнення конфліктів, проаналізувати свою звичну поведінку в конфліктних ситуаціях, попрактикувати різні переговорні стратегії та звичайно сприяють гуртуванню учасників, студентів!

Lidiia Nesterenko

Лідія Нестеренко

керівниця навчально-наукової лабораторії медіації, переговорів та арбітражу