Бінарна лекція за участю представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в західних областях

16 листопада 2022 р. кафедрою Європейського права та порівняльного правознавства у рамках навчальної дисципліни «Права національних меншин у міжнародному праві» було організовано бінарне лекційне заняття для студентів юридичного факультету за участі гостьового лектора – Світлани Семчишин, представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в західних областях.

Учасники заходу отримали змогу поглибити свої знання щодо практичної складової здійснення своїх повноважень Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, особливостей роботи його представників загалом та, зокрема, у західних областях. Під час заходу також обговорили актуальні проблеми забезпечення прав людини в період пандемії Covid-19 та воєнного стану, закцентували особливу увагу на розгляді звернень до представника Уповноваженого ВРУ з прав людини в областях західного регіону.

Окремою темою зустрічі стало дослідження характерних рис звернень, пов′язаних із захистом національних меншин, питань щодо нововведень, передбачених проєктом Закону України «Про національні спільноти України».

Наприкінці зустрічі пані Світлана Семчишин анонсувала відкриття громадської приймальні Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернівецькій області, а також повідомила про можливість для студентів юридичного факультету проходити стажування, навчальну практику і отримувати практичний досвід шляхом надання консультацій під керівництвом кваліфікованих фахівців.

Сподіваємося, це був перший із багатьох майбутніх на юридичному факультеті заходів за участі представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в західних областях. Адже співпраця закладів вищої освіти та компетентних установ, синтез теорії та практики дає змогу здобути навички, необхідні для висококваліфікованих спеціалістів, яких готує наш юридичний факультет.

Іван ТОРОНЧУК, кандидат юридичних наук, доцент кафедри Європейського права та порівняльного правознавства

Юлія СТРОЇЧ, студентка 3 курсу юридичного факультету