Посеред спекотного, справжнього літнього тижня було зроблено чергові два важливих кроки на шляху розвитку медіації на теренах Буковини. Так, у середу, 12 червня 2019 року на базі та за сприяння Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги у Чернівецькій області відбувся ознайомчий семінар на тему “Медіація: коротко про головне”.
Просвітницький захід був проведений ініціативною групою представників ГО “Буковинський центр медіації”, а саме Русланою Гаврилюк, д.ю.н., завідувачем кафедри публічного права Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича та головою правління ГО “Буковинський центр медіації”, Оленою Зімніцькою, адвокатом, медіатором, викладачем Чернівецького інституту МАУП і Дмитром Костею, к.ю.н., керівником Лабораторії медіації, переговорів та арбітражу кафедри публічного права Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича.
Участь у семінарі взяли працівники системи безоплатної правової допомоги з усієї області. Вони мали можливість дізнатись більше про природу та принципи медіації як альтернативного (позасудового) способу врегулювання спорів, його переваги та недоліки, особливості з’ясування інтересів та потреб сторін конфлікту, роботу з їх емоціями, комунікативні навички медіатора, практичні аспекти проведення медіаційних переговорів та специфіку участі у них адвокатів. Під час семінару особливу увагу було присвячено питанню залучення отримувачів послуг з безоплатної правової допомоги в процес медіаційних переговорів.
А вже наступного дня відбулося підписання тристороннього Меморандуму про співпрацю між Чернівецьким національним університетом ім. Ю. Федьковича від імені Лабораторії медіації, переговорів та арбітражу кафедри публічного права, ГО «Буковинський центр медіації» та Регіональним центром з надання безоплатної правової допомоги у Чернівецькій області. Участь в церемонії підписання угоди взяли директор Регіонального центру БВПД Аркадій Мунтяну, виконуючий обов’язки ректора ЧНУ Олег Ангельський та керівник Буковинського центру медіації Руслана Гаврилюк.
Сторони домовились продовжити започатковану практику проведення інформаційно-тренінгових заходів щодо процедур, принципів та порядку залучення сторін до медіації, а також низки інших ознайомчих презентацій з окремих аспектів медіації для працівників центрів та бюро БВПД краю. Крім того, сторони погодили принципи співпраці в напрямку забезпечення надання pro bono послуг з медіації особам, які мають право на отримання безоплатної правової допомоги.
Ще раз висловлюємо вдячність Аркадію Мунтяну та Сергію Мінтенку (директору Чернівецького місцевого центру БВПД) за готовність до співпраці та підтримку справи просування цінностей медіації в українське суспільство. Переконані в тому, що саме юридичний факультет Чернівецького національного університету та інституції системи безоплатної правової допомоги є авангардом розвитку медіації на Буковині.