Новини

Міжнародна наукова співпраця у галузі логіки та філософії права

Cooperation in Phislophy

Сучасний розвиток нашої держави, її авторитет на міжнародній арені багато в чому визначаються науковим потенціалом. Незважаючи на складнощі та перепони в умовах військового стану, наукова діяльність й надалі залишається прикладом натхненої праці та відданості професії. Плідна співпраця з академічною спільнотою України та зарубіжжя, фахівцями провідних установ у напрямі проведених спільних досліджень, просвітницьких освітніх заходів та науково-практичних конференцій у чергове переконують, що факультетська наука має не лише славне минуле, але й не менш славне майбутнє. Саме з метою таких перспектив 27 жовтня 2022 року з успіхом відбулась І Міжнародна науково-практична конференція «Еврестично-правовий потенціал філософсько-освітніх ідей представників Львівсько-Варшавської школи (1895-1939 рр.) та Віденського гуртка (1922 р.)», в якій спільно взяли участь кафедра теорії права та конституціоналізму Інституту права, психології та інноваційної освіти Національного університету «Львівська політехніка» (Україна), кафедра теорії права та прав людини Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (Україна), філософський факультет Варшавського університету, Центр досліджень Львівсько-Варшавської філософської школи (Республіка Польща), університет Острави (Чеська Республіка).

Метою конференції стало привернення уваги не лише науковців, але й практиків до надбань національної та європейської філософії, філософії права, психології, логіки, семантики і семіотики. Загалом захід зібрав майже 80 офлайн-учасників, а упорядкованість пленарних та тематичних секцій додала легкості та зручності для кожного його учасника. У рамках конференції на пленарне засідання було запрошено спікерів – доктора юридичних наук, професора Гураленко Наталію Анатоліївну та кандидата юридичних наук, асистента Донченко Ольгу Павлівну, які презентували результати, здобутки, інноваційні розробки з питань логічних операцій в процесі доказування, сутнісної природи істини у професійній діяльності юриста, змісту когнітивної моделі прийняття судового рішення, ролі логічного та критичного мислення як умови когнітивного виживання під час війни, а також зауважили про перспективи наукових досліджень в окреслених сферах.

Важливо, що проведений захід став не тільки комунікаційним майданчиком, що об’єднав кваліфікованих науковців, освітян та громадських активістів, але й стартапом для подальшого обміну досвідом та співпраці.