Новини

Відкрита лекція на тему: «Штучний інтелект VS творчість людини»

З кожним роком штучний інтелект займає все більшу нішу у житті, побуті, роботі усього людства, тим самим породжуючи безперервні дискусії щодо його користі чи загрози. Одним із напрямків, де досить активно використовуються переваги, можливості та здобутки штучного інтелекту є людська творчість.

08 березня 2023 року у рамках всеукраїнської серії заходів «IP connecting students» відбулася відкрита лекція д. ю. н., доцентки, начальниці Департаменту «Академія інтелектуальної власності» Ольги Кулініч на тему: «Штучний інтелект VS творчість людини». З вітальним словом напочатку лекції також виступила і керівниця IP-офісу (Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій – УКРНОІВІ), докторка юридичних наук, професорка Олена Орлюк, яка наголосила на важливості дослідження та розвитку відносин у сфері інтелектуальної власності.

Під час відкритої лекції Ольгою Кулініч було наведено приклади вдалого застосування штучного інтелекту у процесі створення літературних, музичних творів, художніх картин, фільмів, реклами. Окрему увагу лекторка приділила питанням оригінальності таких об´єктів інтелектуальної власності, приналежності авторських прав, державної реєстрації авторських прав на об´єкти, згенеровані штучним інтелектом (зокрема розглянуто досвід США).

Також під час лекційного заняття було обговорено окремі аспекти національного правового регулювання права особливого роду (sui generis) на неоригінальні об’єкти, згенеровані комп’ютерною програмою (стаття 33 Закону України «Про авторське право та суміжні права») та перспективи подальшого розвитку законодавства у цій сфері, які б при цьому враховували як переваги, так і недоліки штучного інтелекту.

В цілому лекторка пропонує змінити своє насторожене ставлення до ресурсів та можливостей, котрі штучний інтелект відкриває перед усіма нами, а натомість використовувати його активніше, як фотошоп, онлайн перекладачі чи інше програмне забезпечення. Зокрема, п. Кулініч поділилася власним досвідом залучення потужностей ChatGPT до освітнього процесу, коли студентам спочатку пропонується висловити власне бачення з певної правової проблематики, а потім порівняти із відповіддю, згенерованою штучним інтелектом.

У підсумку, варто наголосити, що відкрита лекція д.ю.н., доцентки Ольги Кулініч характеризується високим рівнем інформативності, наочності та, зважаючи на посилену актуальність, викликала неабияку зацікавленість зі сторони студентів.

a-burka

Альона Бурка

д.ф. (PhD), доцент кафедри приватного права

Oksana Kiriiak

Оксана Кіріяк

к.ю.н., доцент кафедри приватного права