Новини

Про забезпечення прав людини в умовах воєнного стану дискутували на однойменній міжнародній науково-практичній конференції

Online Event

Обговорення актуальних питань у сфері прав людини в умовах воєнного стану в Україні є вкрай необхідним. Адже ті виклики, з якими зіткнулась наша держава вплинули на органи публічної влади, наших громадян, інших приватних осіб. Все це безперечно змінить архітектоніку вітчизняної системи права та всіх без вийнятку галузей права. Зростатиме рівень активного розроблення різноманітних механізмів захисту прав людини, які матимуть інші форми вираження та реалізації та відповідатимуть потребам сьогодення. Вказані теми стали основою виступів спікерів на Міжнародній науково-практичній конференції «Забезпечення прав людини в умовах воєнного стану в Україні». Організаторами заходу виступили Навчально-науковий інститут права Київського національного університету імені Тараса Шевченка в особі кафедр конституційного права й адміністративного права та процесу, Центр прав людини та урядування разом із Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини.

З привітаннями до учасників звернулись ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Бугров, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, директорка Навчально-наукового інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка Оксана Васильченко, завідувачка кафедри конституційного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ольга Лотюк.

Модератором заходу виступив завідувач кафедри адміністративного права та процесу Київського національного університету імені Тараса Шевченка Петро Діхтієвський.

Юридичний факультет Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича представляв асистент кафедри публічного права, заступник декана факультету з наукової роботи та міжнародних зв’язків Павло Крайній.

Теми доповідей стосувались цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України як ефективного елементу в системі захисту цивільного населення та забезпечення прав людини в умовах воєнного конфлікту (доповідач Володимир Лямзін, Начальник Центрального управління цивільно-військового співробітництва Генерального штабу Збройних Сил України), забезпечення незворотності європейського та євроатлантичного курсу України як гарантія захисту прав людини в умовах війни (доповідач Петро Стецюк, суддя Конституційного Суду України у відставці, науковий консультант з правових питань Центру Разумкова, к.ю.н., доцент), оригінального підходу до інтерпретації прав людини (доповідач Олександр Москалюк, доцент кафедри конституційного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка), міжнародних стандартів та підходів до забезпечення права на доступ до інформації в умовах воєнного часу (доповідачка Тетяна Олексіюк, Віце-Президент Групи спеціалістів з Конвенції Ради Європи про доступ до офіційних документів), військовий облік жінок й особливості його інституційного унормування в Україні в умовах дії правового режиму воєнного стану (доповідачка Тетяна Коломоєць, декан юридичного факультету Запорізького національного університету), захисту інформації під час розшуку військовополонених (доповідач Ігор Коропатник начальник кафедри правового забезпечення Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка), цифрового урядування та прав людини в умовах воєнного часу (доповідачка Марина Міхровська, докторантка Київського національного університету імені Тараса Шевченка), правових новел вдосконалення адміністративно-правового статусу громадських рад в Україні (доповідач Павло Крайній, заступник декана юридичного факультету з наукової роботи та міжнародних зв’язків).

Підсумовуючи результати заходу було висловлено побажання до продовження активних наукових досліджень в царині захисту прав людини в умовах воєнного стану.

Pavlo Krainii CHNU

Павло Крайній

Заступник декана юридичного факультету з наукової роботи та міжнародних зв’язків