Новини

Гурток з міжнародного права: права дітей в умовах війни

Hurtok Prava Ditey

02.04.2024 р. під головуванням к.ю.н., ас. кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Гнатюк Тетяни Миколаївни було проведено засідання студентського наукового гуртка «Міжнародне право».

На засіданні були присутні доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Торончук Іван Желувич, професорка, завідувачка кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Карвацька Світлана Богданівна, заступник декана з наукової роботи та міжнародних звʼязків, доцент Крайній Павло Іванович та асистент Лабик Анастасія Русланівна. Також на засідання гуртка спеціально було запрошено представників служби у справах дітей Чернівецької міської ради, а саме: заступницю начальника служби, начальницю відділу соціального та правового захисту дітей служби у справах дітей міської ради – Кондрат Галину Борисівну та старшого інспектора відділу соціального та правового захисту дітей служби – Фойчука Валентина Костянтиновича, з метою обговорення найбільш актуальних та проблематичних питань, пов’язаних із захистом прав дитини в умовах війни. Зокрема, представники служби у справах дітей пояснили основні напрями своєї діяльності, націленої на соціальний та правовий захист прав дитини.

Взагалі, варто відзначити, що сьогодні Україна вживає всіх можливих заходів для забезпечення захисту дітей. Наприклад, відповідно до Закону України «Про охорону дитинства», окрім таких статусів як діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, та діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти можуть отримати також статус «дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів». Питання надання цього статусу чітко регламентується «Порядком надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2017 р. № 268.

Представники служби у справах дітей та викладачі юридичного факультету обговорили негативний вплив на розвиток кожної української дитини, спричинений вторгненням росії на території України.

Виключно спільними зусиллями, наполегливою працею та за сприяння з боку міжнародної спільноти ми можемо змінити долю кожної дитини, кожного «маленького Українця» на краще.

Tetyana Hnatiuk

Тетяна Гнатюк

к.ю.н., асистент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства