У вівторок, 1 листопада 2022 року, у змішаному форматі відбулася відкрита лекція Голови Комітету аграрного, земельного, довкілевого права Національної асоціації адвокатів України, члена Ради науково-правових експертиз при Інституті держави і права ім. В. Корецького НАН України, к.ю.н., доцента Олександра Анатолійовича Поліводського, який не лише стоїть на передових позиціях в дослідженні проблем цивілістичної науки, але й безпосередньою участю виборює незалежність та захищає територіальну цілісність нашої держави, адже нині – молодший сержант батальйону ТрО ЗСУ.
Відкрите заняття присвячувалось темі «Електронна форма договору з нерухомістю: проблеми теорії та практики», яка в період цифрової трансформації є надзвичайно актуальною.
Із розвитком мережі Інтернет та застосуванням нових технологій, віртуальне життя охопило практично всі сфери соціального спілкування, що однозначно спростило і набуття певних матеріальних благ, включно і шляхом укладення договорів у електронній формі.
Лекційне заняття було сфокусоване на аналізі правового існування електронної форми договору, в тому числі й щодо об’єктів нерухомого майна. Під час заняття студентам чітко і достеменно роз’яснено тонкощі укладення договору в електронній формі, визначено специфіку вітчизняного правового регулювання електронної форми договорів. Вкрай актуальним виглядало звернення лектора до актів міжнародного законодавства та законодавства ЄС, що містять положення, які стосуються розвитку цієї сфери.
Доцентом О. А. Поліводським влучно наголошено на необхідності вдосконалення законодавчої бази щодо використання електронної форми договору з метою можливості застосування її як повноцінного та досконалого юридичного інструменту.
Значну кількість проблемних питань, що було продискутовано на занятті, піднято на поверхню завдяки аналізу вітчизняної судової практики та багатому практичному адвокатському досвіду лектора.
Актуальність проблеми, що піднімалась на занятті, логічність, послідовність і доступність її викладу, використовувана наочність, звернення до актуальної судової практики, власний практичний досвід лектора породжували емоційний відгук у студентів, сприяли їх активній пізнавальній діяльності. Наприкінці заняття студентами були поставлені актуальні запитання з обговорюваної проблематики, на які отримали вичерпні відповіді.
Марія Гудима-Підвербецька
к.ю.н., доцент кафедри приватного права
Оксана Кіріяк
к.ю.н., доцент кафедри приватного права