MEDIATS

Зустріч з представниками Київського офісу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, експертами з діалогу, медіації та фасилітації.

Zustrich z predstavnykamy Kyivskoho ofisu Spetsialnoi monitorynhovoi misii OBSIe

20 вересня 2021 року юридичний факультет відвідали з дружнім візитом представники Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) в Україні, Паскаль да Рош – офіцер з фасилітації діалогу Київського офісу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, експерт з медіації, професор Колумбійського університету та Марія Левченко – національна офіцерка з фасилітації діалогу Київського офісу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, які доволі детально проінформували присутніх викладачів, студентів ОПП Медіації та членів гуртка «Лабораторія технік медіації» про основні їх завдання – неупереджено і об’єктивно спостерігати та звітувати про ситуацію з дотримання прав людини, встановлювати факти про конкретні події в усіх регіонах України, а також сприяти діалогу між різними сторонами конфліктів. Наразі місія також має завданням налагодити комунікацію з потенційними стейкхолдерами в усіх куточках України, які в подальшому можуть стати основою для комунікаційного майданчика. Особлива увага надається молодим людям, студентам як важливим учасникам майбутніх діалогових процесів.

В ході спілкування декан юридичного факультету Віталій Вдовічен відмітив значний потенціал викладацького колективу юридичного факультету, бажання і спроможність наших студентів долучатися до різноманітних ініціатив, зокрема в сфері побудови вільного громадянського суспільства. Зазначив, що важливу роль тут відіграло запровадження на факультеті нових навчальних курсів з альтернативних способів вирішення спорів, ОПП «Медіація» та створення лабораторії медіації, переговорів та арбітражу кафедри публічного права.

Професор Петро Пацурківський, будучи ідейним натхненником інноваційного розвитку юридичного факультету ЧНУ ім. Ю. Федьковича та найбільш палким прихильником поширення цінностей медіації як інноваційної форми захисту прав та свобод людини в регіоні відмітив, що бурхливий розвиток медіації в Україні розпочався саме тоді, коли в соціумі назріла необхідність використання альтернативних судовому способів вирішення конфліктів та гостра потреба замирення суспільства.

В ході дискусії Руслана Гаврилюк, завідувачка кафедри публічного права, детально ознайомила представників місії ОБСЄ із проєктами та дослідженнями, які реалізовувала та реалізує кафедра публічного права факультету спільно з Лабораторією медіації, переговорів та арбітражу у сфері альтернативного вирішення спорів. Особливу увагу було зосереджено на магістерській програмі «Медіація», на її перспективах та здобутках. Крім того, як керівник проектної групи від ЧНУ ім. Ю. Федьковича грантового проекту «Медіація: навчання та трансформація суспільства /MEDIATS» Програми ERASMUS + KA2: CBHE, Руслана Гаврилюк розповіла про основні досягнення проєкту в сфері навчання медіації та поширення її цінностей в регіоні, а також запропонувала ряд цікавих ідей щодо можливої співпраці з Київським офісом Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ у сфері поширення цінностей діалогу та медіації в регіоні.

З роботою навчально-наукової лабораторії медіації, переговорів та арбітражу кафедри публічного права учасників зустрічі ознайомила її керівниця Лідія Нестеренко. Відмітила важливість практичного навчання студентів та можливості, які є для цього в лабораторії. Зокрема, укладено меморандуми про співпрацю з Центрами безоплатної правової допомоги, соціальними службами м. Чернівці, ювенальною поліцією, що відкрило доступ до можливості надання послуги медіації населенню міста. Також обговорили важливість відкриття кабінетів медіації при судах міста, для розширення поля практики. Керівниця наголосила на тому, що лабораторія медіації відкрита до нових проектів, розширює своє поле діяльності включивши до нього фасилітацію діалогових процесів. Це дає можливість долучати до співпраці громадський сектор, молодіжні організації, органи місцевого самоврядування.

Не менш цікавим було спілкування студентів з офіцером з фасилітації діалогу Київського офісу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, експертом з медіації, професором Колумбійського університету паном Паскалем да Рошем. Зокрема, студенти запитували як розпочався його шлях навчання та пізнання медіації і фасилітації діалогу. Наш гість цікавився, що є медіація для студентів? І як з’ясувалося ми маємо спільне розуміння природи медіації як простору довіри та налагодження зв’язків між учасниками процесу.

Можна сказати, що мета зустрічі – обмін досвідом та обговорення можливостей співпраці у сфері фасилітації діалогу в Україні, поширення цінностей та практики медіації в регіоні та Україні загалом – досягнута!

Нагадаємо, що місія співпрацює з організаціями всіх рівнів, а також громадянським суспільством, етнічними, релігійними групами та організаціями для сприяння діалогу в різних регіонах України.

Havrylyuk Ruslana Oleksandrivna

Руслана Гаврилюк

менеджер проєктної групи «MEDIATS»

Lidiia Nesterenko

Лідія Нестеренко

керівниця навчально-наукової лабораторії медіації, переговорів та арбітражу

Медіація: навчання та трансформація суспільства

Цей проєкт фінансується за підтримки Європейської комісії. Ця публікація відображає лише точку зору авторів, і Європейська комісія не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, яка в ній міститься.

co-funded_small
mediats_logo_small

Читайте також: