BlOG

Завершення курсу «Соціальне підприємництво»

Sotsialne pidpryiemnytstvo Diana Drahomeretska

Цього семестру, мені та ще небагатьом студентам пощастило потрапити на курс “Соціальне підприємництво” або ж з мови оригіналу – “Social entrepreneurship” професора Я.-У. Сандала (Норвегія).

Даний курс можна охарактеризувати як теоретико-практичний, адже окрім лекцій ми також вирішували різноманітні казуси та виконували практичні завдання, які допомогли нам більше дізнатися про суть й реальне застосування отриманих знань. Манера викладання й сам екзамен відомого європейського професора дещо відрізняється від вітчизняних. По-перше, за змістом лекції були не лише теоретичні, мінімум тексту, але з більшою кількістю графіків та цікавих фактів. По-друге, екзамен складався з двох частин – письмової (практичні індивідуальні й групові завдання та казуси) і усної, де кожен студент відповідав на задані професором питання.

До цього курсу я не мала гадки, що таке це соціальне підприємництво, але все це виявилося надзвичайно захоплююче та цікаво. Так, наприклад, я зрозуміла, що соціальне підприємництво дає фактичну можливість підприємцям побачити соціальний вплив власного бізнесу / підприємства / організації / благодійності / волонтерства / ініціативності, зрозуміти контекст роботи, ризики та спроможності, виробити успішну бізнес-стратегію з урахуванням соціального ефекту. Курс дав зрозуміти, що ми зможемо якщо не змінити весь світ, то хоча б зробити щось корисне для своєї країни, міста чи громади. І тому я виділила для себе головне гасло – долучайтеся до тих змін, які хочете бачити у світі!

Пройдений курс є надзвичайно корисним й актуальним на сьогоднішній день. Так як курс проводиться повністю англійською мовою – це прекрасна можливість підвищити свій рівень іноземної мови. Він дозволяє розглянути не тільки соціальні проблеми, а й їх вирішення шляхом “працюючого бізнесу” (підприємства, благодійності й волонтерства), вивчає мету, сектори, принципи та процес підприємництва, пояснює хто ж такі соціальні підприємці, які їхні цілі та чим вони займаються. І оскільки кількість соціальних стартапів, соціальних підприємств та осіб, які цим займаються є невеликою, то потрібно йти в ногу з часом й навчатися таким новітнім технологіям, як соціальне підприємництво.

Оскільки я була членкинею організації “AIESEC”, і як волонтерка та активістка безпосередньо приймала участь у різних заходах напряму пов’язаних із вирішенням соціальних проблем, мені доводилося стикатися із соціальним підприємництвом, навіть не знаючи цього. Але тепер я маю повне розуміння що це таке та “з чим це їдять”.

Особисто мені, і думаю, що в принципі й усім студентам, вищевказаний курс залишив лише позитивні емоції, користь, нові навички й знання.

По завершенню курсу ті, хто склали екзамен й виконали практичні завдання отримали сертифікат міжнародного зразка, який є цінним підтвердженням проходження даного курсу.

Diana Dragomeretska

Діана Драгомерецька

студентка 3 курсу