Новини

«Європейська інтеграція України – від статусу кандидата до повноцінного членства»

Conference

Особливістю Дня Європи 2023 року було те, що він відбувався під знаком солідарності з Україною. Символічно, що Україна святкувала цей знаменний день вперше разом з об’єднаною Європою.

З нагоди Дня Європи, 9 травня 2023 року у Чернівецькій обласній раді відбулася непересічна та знакова подія – науково-практичний семінар на тему «Європейська інтеграція України – від статусу кандидата до повноцінного членства», співорганізаторами якого виступили Чернівецька обласна військова адміністрація, Чернівецький регіональний центр підвищення кваліфікації, НДІ Європейської інтеграції та регіональних досліджень, юридичний факультет Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, кафедра політології та державного управління Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Упродовж дискусії експерти обговорювали актуальні євроінтеграційні процеси України в умовах російсько-української війни, стан виконання попередніх вимог щодо початку перемовин про вступ України до Європейського Союзу та перспективи реформування системи публічного управління, завдання щодо професійного зростання службовців у контексті інтеграційного поступу України.

З вітальним словом виступили перша заступниця начальника Чернівецької обласної військової адміністрації Альона Атаманюк, заступник голови Чернівецької обласної ради Михайло Павлюк, голова Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, народний депутат України ІХ скликання Іванна Климпуш-Цинцадзе, Генеральний Консул Румунії в Чернівцях Ірина Станкулеску та Почесний консул Латвійської Республіки в Чернівцях Ілля Хочь.

Спікери наголошували на тому, що жодна держава Європи раніше не виконувала такий обсяг завдань за такий короткий період як наша. Україна має шанс реалізувати всі завдання, бо платить занадто високу ціну та докладає величезних зусиль. В Україні достатньо заслуг не тільки для переговорів про вступ, але й для набуття повноправного членства. Важливо, що домашня робота, яку Україна виконує на шляху до ЄС, потрібна, насамперед, українцям – нації нескорених, суспільству візіонерів та борців.

У глибокій та професійній експертній дискусії взяли активну участь представники держав-членів ЄС (Польща, Румунія), держав-кандидатів у члени ЄС (Республіка Молдова та Україна), а також Грузії, зокрема, Валентин Балюк, професор, директор Центру Східної Європи Університету Марії-Склодовської-Кюрі (Польща); Людмила Рошка, професорка Молдовського державного університету; доктор Дорін Попеску, радник мера м. Констанца (Румунія).

Юридичний факультет представляли заступник декана з наукової роботи та міжнародних зв’язків, к.ю.н. Павло Крайній; к.ю.н., доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Іван Торончук; доктор філософії з міжнародного права, асистент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Віталій Яремчук та студенти спеціальності «Міжнародне право» юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Без перебільшення всі учасники були одностайними у тому, що семінар є лише частиною загальної великої справи – поступального євроінтеграційного руху нашого суспільства до Європи.

Але особливо цінним є те, що молоді люди – наші студенти, слухаючи досвідчених політиків та науковців, усвідомлювали, що перед ними, майбутніми правниками, попереду стоять багато планів та завдань, які необхідно реалізувати, щоби Україна зайняла належне їй місце в єдиній європейській сім’ї. І кому, як не майбутнім юристам-міжнародникам, найкраще відомо, що задля цієї мети сьогодні народ України захищає саме ті цінності, які є основою Європейського Союзу.

Pavlo Krainii CHNU

Павло Крайній

к.ю.н., асистент кафедри публічного права

Ivan Toronchuk

Іван Торончук

к.ю.н., доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства

vitalii yaremchuk

Віталій Яремчук

доктор філософії з міжнародного права, асистент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства