Новини

Як перенести свої думки на папір або кілька порад для починаючих науковців

Akademichne pysmo Krainii Pavlo

Володіння уміннями та навичками академічного письма – запорука успішного становлення молодого науковця. Ба більше, оволодіння методикою написання наукових текстів дозволяє сформувати виключний та індивідуальний стиль для студента який він, у майбутньому, може використати у своїй практичній діяльності. Юридичний факультет Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича підтримує традицію залучення здобувачів вищої освіти до проведення ними наукових досліджень у сфері права.

З метою ознайомлення студентів ОП «Право» та «Міжнародне право» із основами академічного письма, за ініціативи профбюро студентів юридичного факультету, у Залі вченої ради проведено захід на тему: «Академічне письмо: з чого почати і як писати». Лектором виступив к.ю.н., доцент кафедри публічного права, заступник декана факультету Павло Крайній який зупинився на окремих практичних питаннях організації роботи із написання наукових тез, статей, наукових робіт. Він наголосив на тому що вміння чітко та лаконічно висловлювати свої думки у письмовому вигляді є однією із важливих компетенцій для майбутньої наукової чи практичної діяльності. Під час виступу лектор зупинив свою увагу на структурі окремих видів наукових текстів, їх структурі та обсязі. Окремо було наголошено на необхідності чіткої постановки теми дослідження, визначення його мети та завдання, особливостям оформлення посилань та формування списку використаної літератури.

На прикладі діючої в університеті системи Turnitin кожен студент та його науковий керівник мають змогу в режимі реального часу, без обмежень обсягу тексту перевірити роботу та визначити його рівень унікальності що зменшить ймовірність допущення випадків академічного плагіату.

Ірина Дудка

студентка 3 курсу, голова профбюро студентів юридичного факультету