Новини

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

16 dniv proty nasylstva

25 листопада Генеральна Асамблея ООН оголосила Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства проти жінок. Щороку в цей день у різних країнах світу розпочинається акція «16 днів проти насильства». Основною метою даної акції є привернення уваги суспільства до двох основних проблем – запобіганню та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, активізація зусиль заради захисту прав людини.

У рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» 28 листопада 2023 року у м. Чернівці було проведено квест «Дії проти насильства». Організаторами цієї цікавої та пізнавальної події стали Міжнародний центр допомоги «місто добра», Управління патрульної поліції в Чернівецькій області, сектор ювенальної превенції та сектор протидії домашньому насильству, Чернівецький міський центр соціальних служб, Центр допомоги врятованим м. Чернівці, мобільні бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства. Активну та безпосередню участь в акції взяли студенти юридичного факультету та факультету педагогіки, психології та соціальної роботи Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Інтерактивний захід Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» – це комплекс завдань, спрямований на підвищення розуміння молоді до проблем подолання насильства в сім’ях, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок, жорстокого поводження з дітьми та нетерпимого ставлення до насильства.

У інтерактивному квесті взяли участь 4 команди, які відвідали 5 головних локацій, де працюють суб’єкти запобігання та протидії насильству: «Місто Добра», Центр допомоги врятованим, Центр соціальних служб, Чернівецьке РУП ГУНП, Управління патрульної поліції. Студенти в форматі квесту відповідали на питання, що стосуються домашнього насильства, як діяти в критичних ситуаціях, різниці між газлайтингом та абьюзом, проявів різних видів насильства, до яких видів відповідальності притягуються особи, які вчинили домашнє насильство та інші. На кожній локації було проведено цікаву екскурсію про роль працівників відповідної установи щодо протидії домашньому насильству.

Захід став корисною нагодою для наших студентів ще раз нагадати про існування вказаних проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності щодо запобіганню та протидії усім формам насильства, знати та розуміти активну роль діяльність державних установ і громадських організацій задля об’єднання зусиль заради захисту прав людини. Підкреслимо – слухати, вірити, підтримувати та сприяти пошуку допомоги для осіб, які постраждали від насильства – головне, що може зробити кожен з нас.

Висловлюємо щиру подяку всім організаторам акції, зокрема керівнику відділу зв’язків із громадськістю Управління патрульної поліції в Чернівецькій області, капітану поліції Ігорю Пастуху за участь у такому важливому заході!

Maks Mamchyn

Максим Мамчин

студент 3 курсу