Новини

Воркшоп «Медіація в фінансових спорах»

Mediation Event

Святкування Дня факультету триває! 4 травня 2023 р. – спільними зусиллями студентів, навчально-наукової лабораторії медіації, переговорів та арбітражу, юридичної клініки юридичного факультету ЧНУ ім. Ю. Федьковича, викладачів кафедри публічного права, експертів-медіаторів реалізували цікаву, корисну та натхненну, за відгуками учасників, ініціативу – воркшоп «Медіація в фінансових спорах»!

Спочатку з настороженістю, а потім в активній дискусії, говорили про можливість медіації в фінансових спорах. Зокрема, за участі податкової служби як представника органу влади чи коли одна сторона в конфлікті явно переважає іншу в своїй силі, як це на перший погляд здається в спорах про проблемні кредити, та інших. Обговорювали, що стоїть на заваді активному використанню податкової медіації, визначали, що позитивного можна запозичити з міжнародного досвіду на шляху формування культури застосування медіації бізнесом, владними органами, в сфері фінансових послуг та які напрацювання в Україні вже є. До дискусії долучилися д.ю.н., проф. завідувачка кафедри публічного права Руслана Гаврилюк, к.ю.н., доц. Оксана Меленко, к.ю.н, доц. Лідія Вдовічена, асистентка кафедри публічного права, адвокатка Наталя Волкова, які досліджують проблемні теоретичні питання в сфері фінансового права, медіації та практикують медіацію.

У воркшопі взяли участь магістри-медіатори ОПП «Медіація» спеціальності 081 Право, студенти 3, 4 курсів юридичного факультету та 1, 2 курсів економічного факультету разом з к.е.н., доц. Наталією Філіпчук в продовження нашої багаторічної співпраці з кафедрою бізнесу та управління персоналом ЧНУ ім. Ю. Федьковича.

До обговорення учасників були запропоновані результати досліджень, що проведені студентами юридичного факультету. Зокрема, Валерія Середенко (301 група) представила тему «Проблемний кредит: чи допоможе медіація?»; Дана Лукіян (301 група) запропонувала поміркувати на тему «Медіація в податковий спорах: так чи ні?»; Аміна Громик (401 група) вже більше предметно сфокусувала учасників на важливому питанні, з яким стикається будь-який медіатор, консультант, завданням якого є визначити чи пропонувати медіацію як спосіб вирішення спору та розповіла «Як визначити медіабельність податкового спору?»; Максим Суховерський (302 група) поділився кращим досвідом «Податкової медіації Австралії».

Найкраще навчання через власний практичний досвід, як засвідчили керівниця юридичної клініки Анастасія Калитюк та лаборантка Людмила Формаджів. Вони поділилися найцікавішими своїми справами та випадками звернень до юридичної клініки клієнтів з проблемами, що виникають в сфері фінансових послуг, про неповернення кредитів чи надмірними процентами за кредитами, чи настирливістю колекторських компаній і всі учасники заходу разом визначали чи можлива медіація в даних випадках.

Воркшоп передбачав активну участь всіх присутніх в груповій роботі, що дозволило студентам на практиці проаналізувати спірні ситуації, визначити їх медіабельність, переваги та недоліки їх вирішення за допомогою процедури медіації.

Все, що необхідно для продуктивної зустрічі та спільнотворення в нас було завдяки нашим учасникам: активна участь, бажання набувати нових навичок, позитивний настрій та зацікавленість!

Lidiia Nesterenko

Лідія Нестеренко

керівниця навчально-наукової лабораторії медіації, переговорів та арбітражу