Новини

Відкрита лекція кандидата юридичних наук, доцента Леоніда Тарасенка

Lektsiia

Від початку повномасштабного вторгнення росії українська освіта зазнала багатьох трансформацій, адаптовуючись до потреб її здобувачів, адже головним завданням освітньої галузі є і буде – забезпечення якості освіти. Незважаючи на складні умови, в яких знаходиться наша країна сьогодні, навчальна та науково-дослідна діяльність в системі освіти продовжується, і сьогодні, як ніколи, вимагають якісно нового рівня, в тому числі й використання активних методів навчання у закладах вищої освіти.

Одним із таких методів є гостьова лекція, яка вже стала гарною традицією на юридичному факультеті, що завжди схвально сприймається слухачами, спонукає здобувачів до активної розумової діяльності, творчого процесу, підвищує рівень засвоєння матеріалу, формує культуру дискусії, загалом пожвавлює лекцію, як традиційну форму навчання, і вчить здобувачів дивитися на одне і те ж явище з різних кутів зору.

29 листопада 2022 року відкрита лекція для студентів та викладачів юридичного факультету ЧНУ була проведена кандидатом юридичних наук, доцентом, доцентом кафедри інтелектуальної власності, інформаційного та корпоративного права юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Тарасенком Леонідом Леонідовичем. Проблематика лекції – «Засоби індивідуалізації товарів та виробників» – нині є безспірно актуальною, адже розвиток світової економіки та міжнародної торгівлі в умовах постійно зростаючої конкуренції сприяють невпинному збільшенню значення спеціальних позначень, які використовуються виробниками для індивідуалізації себе та результатів своєї діяльності, що відповідно актуалізує проблему правової охорони цих об’єктів права інтелектуальної власності. Проте, на жаль, формування та розвиток правового поля засобів індивідуалізації товарів та виробників в Україні відбувається досить повільно, суперечливо та із суттєвими прогалинами.

Протягом лекційного заняття було обговорено правове регулювання як традиційних засобів індивідуалізації учасників цивільного обігу, їх товарів, робіт та послуг (комерційне найменування, торговельні марки, географічні зазначення), так і інших – нетрадиційних засобів індивідуалізації товарів та їх виробників, зокрема комерційного позначення (іншого позначення), правовою основою для охорони якого є Закон України «Про захист від недобросовісної конкуренції». Лектором було повністю розкрито зміст кожного питання теми і наголошено на незбалансованості правового режиму аналізованих засобів індивідуалізації та необхідності забезпечення належного рівня правової охорони вказаних об’єктів права інтелектуальної власності шляхом відповідних законодавчих змін та нормативного впорядкування, а використовувана наочність сприяла зрозумілості викладеного матеріалу.

Логічний, послідовний, доступний матеріал лекції, переконливий виклад та проблемний підхід, резюмувались аргументованими висновками. Досвідчений фахівець ділився власним практичним досвідом, що перетворювало студентів у активних учасників навчального процесу. Цікаво підняті наукові проблеми, актуальні кейси судової практики, вдала подача їх викладачем, привертали увагу студентів і актуалізували їх пізнавальну діяльність та зацікавленість до дисципліни.

Викладачі та студенти щиро вдячні за актуальну, цікаву, змістовну, насичену інформацією і практичним досвідом лекцію.

maria hudyma pidverbetska

Марія Гудима-Підвербецька

к.ю.н., доцент кафедри приватного права

Oksana Kiriiak

Оксана Кіріяк

к.ю.н., доцент кафедри приватного права