Новини

Global Legal Skills – новий крок налагодження міжнародної співпраці

Global Legal Skills form USAID

Юридична освіта в Україні зіткнулась з безпрецедентними викликами внаслідок російсько-української війни. Попри це, закордонні ініціативи та програми пропонують різноманітні площадки для надання правничим школам допомоги в частині забезпечення навчального процесу в цьому році.

В рамках реалізації програми USAID «Справедливість для всіх», юридичний факультет Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича було залучено до участі у серії тематичних онлайн воркшопів під назвою “Global Legal Skills Virtual Workshop Series”, в яких приймали участь представники вітчизняних та зарубіжних юридичних вишів. Налагодження нових зв’язків та розширення співпраці в науковій сфері між українськими та американськими правничими школами дозволилить розширити можливості щодо покращення окремих аспектів розвитку юридичної освіти в нашій країні.

Принагідно зазначимо, що даний захід викликав немалий інтерес у його учасників та дозволив сформулювати конкретні заходи стосовно вдосконалення навчального процесу, підвищення можливостей для науковців отримати новий досвід в частині наукової співпраці.

Чітка та злагоджена робота координаторів заходу дозволила сформулювати найважливіші теми для обговорення:

  • інтернаціоналізація та модернізація викладання права в Україні: гостьові лекції, семінари, практикуми, семестрові курси, спільне викладання курсів, спільні сертифікати/дипломні програми тощо;
  • методична підтримка українських юридичних шкіл: наставництво та навчання українських викладачів, віртуальне відвідування стипендіальних програм та ін.;
  • співпраця під час здійснення наукових досліджень та публікація за їх результатами наукових статей: доступ до юридичних бібліотек, глобальних юридичних баз даних, публікації результатів спільних досліджень у міжнародних юридичних журналах, участь в міжнародних конференціях тощо;
  • організація та сприяння взаємодії між українськими та іноземними студентами, допомога у зборі коштів та різноманітна підтримка.

За результатами проведеного заходу юридичним факультетом досягнуто домовленості про участь американських колег щодо проведення для студентів юридичного факультету двох навчальних курсів тривалістю 10 тижнів. Також, досягнуто згоди щодо проведення кількох гостьових лекцій з конституційного та екологічного права.

Щиро висловлюємо вдячність керівникам та організаторам програми USAID «Справедливість для всіх» та американським колегам за їх небайдужість та підставлене дружнє плече для нашої правничої школи. Сподіваємось, що це лише перші кроки які дозволять нашому факультету розширювати горизонти міжнародної наукової співпраці.

Pavlo Krainii CHNU

Павло Крайній

Заступник декана юридичного факультету з наукової роботи та міжнародних зв’язків