Новини

Студентка юридичного факультету стала учасницею проєкту «European Debaters»

Debaty Online

Протягом 13-14 вересня за підтримки Представництва ЄС в Україні було проведено загальнонаціональний проєкт «European Debaters», що мав на меті об’єднати молодь для дискусій і поширення знань у сфері функціонування Європейського Союзу та європейської інтеграції України. Тридцять здобувачів вищої освіти з усієї країни отримали можливість стати безпосередніми учасниками заходу за результатами відбіркового конкурсу, до якого були залучені більше трьохсот кандидатів. Однією з учасників стала також студентка 2 курсу юридичного факультету спеціальності «Міжнародне право» Ольга Орищук.

Захід «European Debaters» відбувався у дистанційному форматі на онлайн-платформі Zoom та складався з двох взаємодоповнюючих частин. Так, перший день був насичений цікавими вебінарами, у ході яких спікери висвітлили актуальні питання міжнародного гуманітарного права, євроінтеграційних процесів в Україні, а також розкрили можливості академічних обмінів та професійного стажування в ЄС. Наступного дня захід набув форми дебатів, під час яких учасники мали змогу продемонструвати отримані знання під час моделювання практичних ситуацій. Студенти були розподілені на десять команд, завданням яких було сформулювати та представити позиції делегатів урядів держав-членів ЄС, які є прихильниками або противниками вступу України до Спільноти. Окрім цього, учасники мали змогу розкрити власне бачення та оцінити євроінтеграційні виклики для нашої держави.

Своїми враженнями поділилася Ольга Орищук:

«Я була в захваті, коли дізналась, що пройшла відбір та стала частинкою цього надзвичайного заходу. Завдяки проєкту я познайомилася з чудовими людьми та знайшла однодумців, чому безумовно рада. Мені сподобався процес підготовки до дебатів: пошук інформації, який би висвітлював всі плюси євроінтеграції (моя команда 1 – уряд), створення назви команди та сам виступ проти команди-супротивника. Крім цього, було повчально почути, як потрібно правильно й ефективно відповідати на дебатах, аби перемогти. Слухаючи чітку аргументацію команд-переможців, починаєш розуміти, де та в чому припустився помилки під час власного виступу, та яку важливу роль відіграє наведення аргументів та їх влучність».

Безперечно, такі проєкти дозволяють студентам не лише набувати нових знань з актуальних питань національного та міжнародного права, а й проявити себе, покращити навички ораторського мистецтва, що мають неабияке значення для побудови успішної кар’єри юриста.

Olha ORYShchUK

Ольга ОРИЩУК

студентка 2 курсу спеціальності 293 Міжнародне право

Anastasiia Labyk

Анастасія ЛАБИК

асистентка кафедри Міжнародного права та порівняльного правознавства