MEDIATS

Синергія наполегливості, креативності та досвіду у рамках співпраці ELSA Україна та освітньої програми «Медіація».

Harvard Negotiation Model

Існують різні точки зору щодо того, яким є сучасне студентство, що його цікавить та над чим воно замислюється. В умовах складного періоду державотворення, який нині переживає Україна, як ніколи, важливо сформувати у студентів-правників весь спектр навичок, в тому числі і soft skills, які вони зможуть проявити в усіх видах діяльності, перш за все, пов’язаних із захистом верховенства права, прав і свобод людини і громадянина. Тому не дивно, що 15 жовтня 2021 року в онлайн режимі за ініціативи Одеського та Чернівецького осередків ELSA Україна відбувся експрес-тренінг завідувачки кафедри публічного права, гаранта ОП «Медіація», менеджера проектної групи грантового проекту ЄС ERASMUS+ KA2 «MEDIATS від ЧНУ ім. Ю. Федьковича Руслани Гаврилюк на дуже важливу без перебільшень для кожного правника тему «Моделі переговорів. Гарвардська модель переговорів».

Освітній захід був запланований та проведений як елемент серії онлайн практикумів з переговорів, що базуються на розвитку професійних навичок та активному навчанні студентів-правників майстерності ведення переговорів та медіації, а також як підготовки до Національного раунду змагань з переговорів.

Під час діалогу обговорювалося широке коло питань: на реальних прикладах опрацьовувались разом з учасниками практичні навички розпізнавання та вирішення конфліктів, управління ними, основні моделі переговорів, особливості, переваги та принципи Гарвардської моделі переговорів, протидії маніпулятивної поведінки, в тому числі через переговори та медіацію. Студенти-правники мали змогу удосконалити навички самоконтролю; набути вмінь визначати переваги та недоліки кожної стратегії переговорів; дізнатись про різні стилі поведінки в переговорах; визначити власний стиль поведінки в переговорах; навчитися керувати емоційно-важкими відносинами з метою послаблення напруженості під час переговорів; дізнатись про переваги та особливості медіації як особливого різновиду переговорів за участю нейтрального та неупередженого посередника.

Це зробило їх ще більш креативними, наблизило до омріяних та очікуваних перемог у професійній діяльності у майбутньому.

PS Patsurkivskyi

Петро Пацурківський

професор, член робочої групи проєкту «MEDIATS»

Медіація: навчання та трансформація суспільства

Цей проєкт фінансується за підтримки Європейської комісії. Ця публікація відображає лише точку зору авторів, і Європейська комісія не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, яка в ній міститься.

co-funded_small
mediats_logo_small

Читайте також: