Можливо, саме цей критерій якнайадекватніше відображає зміст заходів, які відбулися у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича в останній день лютого 2020 року. В їх епіцентрі знову опинився юридичний факультет університету, який впродовж останніх років став центром освітніх та інших інновацій в університеті та активним їх лобістом в Україні.
Суботній ранок розпочався із відкриття ІІ Всеукраїнської школи молодого політика, організованої Студентським парламентом юридичного факультету університету. Її відкрив на пропозицію Голови Студпарламенту юрфаку, спікера заходу Вадима Гатежа ректор університету Роман Петришин. Особливу честь університету та Студпарламенту юридичного факультету зробила присутність на школі народних депутатів України Юлії Гришиної, Юрія Камельчука, Олени Лис, Інни Совсун, експерта з питань міграційної політики Маруфа Махмудова, експерта «Центру політичної освіти» та аналогічного центру «Український інститут майбутнього» Бориса Трейгермана, інших колоритних особистостей.
Зокрема, народна депутатка України, член Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, голова підкомітету з питань загальної середньої, інклюзивної освіти та освіти на тимчасово окупованих територіях Олена Лис поділилася зі слухачами школи своїм досвідом долучення до великої політики, організацією роботи Верховної Ради України та тими ноу=хау, за допомогою яких Український парламент шукає та знаходить адекватні відповіді на новітні історичні виклики України.
Народна депутатка України, член Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, голова підкомітету з питань вищої освіти Юлія Гришина виступила з презентацією про свою професійну, науково-педагогічну та політичну діяльність, розповіла про досягнення вищезазначеного профільного комітету та плани його подальшої діяльності. Особливу увагу вона приділила розкриттю новацій Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти» та реформуванню юридичної освіти.
Останній сюжет знайшов своє продовження та розвиток на зустрічі цих народних депутаток у другій половині дня з адміністрацією та завідувачами кафедр юридичного факультету безпосередньо на факультеті. Парламентарям виявився цікавим інноваційний досвід науково-педагогічного колективу факультету по цілеспрямованій та динамічній трансформації інструментарію підготовки високопрофесійних правників на засадах європейських цінностей, а академічній спільноті факультету – близькість чи повне співпадання поглядів народних депутаток України Юлії Гришиної та Олени Лис на проблеми реформування юридичної освіти в Україні з аналогічними поглядами професорсько-викладацького складу факультету. Відверто та конструктивно обговорювалися і питання, які перебувають в епіцентрі реформи юридичної освіти: перехід на наскрізну магістратуру, суттєве посилення практичної складової у підготовці фахівців-юристів, відмови від заочної форми їх навчання, перспективи розвитку спеціальності «Міжнародне право» та ряд інших. Були намічені деякі практичні кроки з обидвох сторін в інтересах поглиблення та прискорення реформування правничої освіти.
У підсумку політика держави у вищезазначеній сфері стала зрозумілішою професорсько-викладацькому складу і студентам юрфаку, політики, що її здійснюють, ще у більшій мірі стали сприйматися академічною спільнотою як соратники у спільній справі, а наша власна відповідальність за якість правничої освіти стала ще більше усвідомленою.
Петро Пацурківський
декан юридичного факультету