Проєкт «Модернізація юридичної освіти для підтримки європейської та євроатлантичної інтеграції України (ЕU4UA)» є потужним майданчиком який дозволяє формувати візію майбутнього правничої освіти. Враховуючи виклики які стоять перед нашою державою, підготовка високомотивованих та компетентних правників є пріоритетним завданням для повоєнної відбудови України з врахуванням євроінтеграційних та євроатлантичних прагнень.
З 23 по 27 вересня делегація юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича у складі кандидатки юридичних наук, доцентки, доцентки кафедри процесуального права Людмили Остафійчук, кандидатки юридичних наук, доцентки, доцентки кафедри кримінального права Олени Ющик, кандидатки юридичних наук, доцентки, доцентки кафедри публічного права Лідії Вдовіченої та кандидата юридичних наук, доцента кафедри публічного права, заступника декана факультету з наукової роботи та міжнародних зв’язків Павла Крайнього відвідала з робочим візитом юридичний факультет Вітаутаса Великого (м. Каунас, Литва).
Учасниками візиту були також представники із Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Львівського національного університету імені Івана Франка та Запорізького національного університету.
Впродовж кількох днів колеги з юридичного факультету Вітаутаса Великого організували вкрай цікаві, змістовні та актуальні активності що створили по-справжньому робочу атмосферу. Так, доцент Томас Беркманас презентував лекцію на тему «Академічна та дослідницька етика, досвід Університету Вітаутаса Великого, стандарти ЄС» на прикладі положень Етичного кодексу університету.
В рамках Міжнародної конференції «Правова та наукова (р)еволюція: роль європейської інтеграції» українські вчені-правники ділились досвідом вітчизняних правничих шкіл у сфері організації навчання, вдосконалення юридичної освіти в Україні та демонстрували латвійським колегам свої наукові роботи які стосувались питань євроінтеграційного процесу в Україні. Водночас, колеги з юридичного факультету Вітаутаса Великого презентували власні напрацювання в царині конституційного та кримінального права, інформаційного права тощо.
Цікавою видалась лекція «Процес європеїзації кримінального права» прочитану професоркою Едітою Грудіте під час якої наголошувалось на необхідності врахування європейських конвенцій та рішень Європейського Суду з прав людини та Суду Справедливості якщо країна є членом Європейського Союзу.
Організована дискусія «Дослідницька політика та напрямки в Університеті Вітаутаса Великого та гостьових українських університетах» дозволила поділитись таким досвідом з проректоркою з наукової роботи професоркою Юлією Кіршене та визначити напрямки вдосконалення такої діяльності. Звернуто увагу на підтримку українців на прикладі діяльності Українського центру в університеті.
Іще одним важливим аспектом робочого візиту стало ознайомлення із особливостями організації судочинства в Литовській Республіці. Доктором філософії, гостьовим лектором Міндаугасом Шимонісом було представлено лекцію на основі його дисертаційного дослідження «Якість правосуддя в європейській перспективі». Під час візиту до Каунанського регіонального суду Голова суду Маріус Бартнінкас представив присутнім особливсості правового регулювання судової системи Литви, організації роботи судів різних інстанцій та врахування права ЄС у практичній діяльності суддів.
Щиро дякуємо декану юридичного факультету, докторці Нерінзі Паліонієне, докторці, заступниці декана з міжнародних зв’язків та маркетингу Аушріне Пасвенскене, докторкам Інгріді Данеліене, Юліі Калпокене та Айрі Кетуракене за чудову організацію візиту!
Павло Крайній
к.ю.н., доцент кафедри публічного права, заступник декана юридичного факультету з наукової роботи та міжнародних зв’язків