Новини

Революція Гідності. Мої особисті уроки.

Dignity Day in Ukraine

21 листопада 2022 року до Дня Гідності та Свободи, віддаючи шану громадянському подвигу, патріотизму та мужності українців, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли свій європейський вибір, відбувся непересічний захід для молоді, студентства та представників місцевих громад з надзвичайно важливої та актуальної теми «Революція Гідності. Мої особисті уроки». Захід відбувся завдяки синергії креативних ідей та зусиль Управління молоді та спорту при Чернівецькій ОВА та кафедри публічного права юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича в межах реалізації проєкту «Ініціатива з підтримки взаємодії та управління конфліктами у місцях надання допомоги переселенцям», який здійснюється Українською Гельсінською спілкою з прав людини у межах діяльності Національної платформи стійкості та згуртованості за фінансової підтримки Європейського Союзу. Метою тренінгу було розширення розуміння понять єдності, незалежності і суверенності нашої держави, розуміння впливу суспільних процесів на життя кожної людини, обмін досвідом проживання значимих для нашої держави подій та формування активної громадянської позиції щодо єдиної, цілісної держави та захисту її кордонів; актуалізація патріотичних почуттів, гордості за свою Батьківщину – Україну, оскільки людська гідність та людська свобода – це не абстрактна цінність, це те, що разом взяте творить особистість і становить суть того, що називається ЛЮДИНА.

Тренерами та модераторами заходу виступили асистентки кафедри публічного права Лідія Нестеренко та Ольга Тютюн, які вміло та професійно «провели» учасників заходу від постановки питань: «А що для мене особисто означає феномен людської гідності? Що я відчував/ла, коли відбувалася Революція Гідності в Україні?» до резюмуючих питань: «Як Революція Гідності вплинула на вас особисто? Чому вона вас навчила? Чи можлива і чи потрібна свобода без почуття Гідності?». І як завершальне, студенти різних курсів юридичного факультету та факультету історії, політології та міжнародних відносин мали змогу, об’єднавшись ідейно та натхненно у три групи, напрацювати колажі із побажаннями для України: «Чого я бажаю для України і для себе в Україні?».

Запрошеними спікерами заходу виступили: Ганна Скорейко, кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри історії України, яка розкрила молодому поколінню особливості появи цього дня, як одного зі знакових державних свят у новітній історії України. Вона наголосила, що це свято присвячене двом революціям в Україні – Помаранчевій революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року і що українці відзначають його 21 листопада – в річницю початку Євромайдану. Метою запровадження пам’ятної дати стало утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні на початку XXI століття; та Руслана Гаврилюк, доктор юридичних наук, професор, завкафедри публічного права, яка розкрила особливості розуміння людської гідності як основоположної трансцендентальної цінності особистості та установчого принципу людських прав.

Індивідуальна та національна Гідність, Свобода, Єдність – це основа ДНК нашої нації!

RO Havrylyuk

Руслана Гаврилюк

д.ю.н., проф., завкафедри публічного права