Сьогодні, 24.01.2024 р., викладачі лабораторії медіації, серед яких є і безпосередня учасниця робочої групи, яка розробляла проект даного стандарту, завідувачка кафедри публічного права Руслана Гаврилюк, взяли участь в круглому столі, що відбувся за результатами громадського обговорення проекту професійного стандарту «Трудовий медіатор (медіатор трудових спорів)». До зустрічі долучилися практикуючі медіатори та адвокати, судді, представники профспілкових організацій, Національної служби посередництва та примирення та відділення Національної служби посередництва і примирення в Чернівецькій області, навчальних закладів.
Більшість учасників висловилися на підтримку проведеної роботи та погодилися здійснювати подальше поширення інформації про професійні стандарти та прийняти напрацювання в практичну діяльність. Як зазначила перша заступниця декана юридичного факультету, Оксана Меленко, проект професійного стандарту «Трудовий медіатор (медіатор трудових спорів)» – це орієнтир, на який можуть опиратися і медіатори-початківці, й ті, хто навчає медіації, й ті хто обирає медіацію як шлях налагодження порозуміння. А медіація, на сьогодні, має всі перспективи бути затребуваною, адже є досить ефективним способом налагодження комунікації в трудовому колективі, зокрема в освітньому середовищі університету. При цьому залишаючи простір для гнучкості процедури медіації та професійної майстерності медіатора, яка в великій мірі залежить від пройденого навчання та отриманих навичок.
Раді були бачити на зустрічі наших партнерів по співпраці та випускників сертифікатної програми «Професійний медіатор», які підтримують активну діяльність в напрямку поширення цінностей медіації, посередництва та діалогу. Можливо, створення даних професійних стандартів, стане важливим акцентом на користь становлення та популяризації професії «медіатора».
Якщо ви ще не ознайомилися з проектом стандарту, можете переглянути його за посиланням.
Лідія Нестеренко
керівниця навчально-наукової лабораторії медіації, переговорів та арбітражу ЧНУ ім. Ю. Федьковича