Саме так можна охарактеризувати тему дискусії, яка відбулася в рамках реалізації грантового проекту Програми ЄС ERASMUS+ КА2: CBHE «Медіація: навчання та трансформація суспільства / MEDIATS» 19 травня 2021 р. у форматі онлайн. Вона була організована керівницею навчально-наукової лабораторії медіації, переговорів та арбітражу кафедри публічного права юридичного факультету Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича Лідією Нестеренко.
В дискусії взяли участь Людмила Кініщук, начальник управління ювенальної юстиції Прокуратури Чернівецької області, Ірина Довганюк, адвокат центру БВПД, Анастасія Спіжавка, адвокат, медіатор, Руслана Гаврилюк, завкафедри публічного права юридичного факультету Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича, медіатор.
Під час діалогу обговорювалося широке коло питань: Як діє програма «Відновного правосуддя»? Які переваги для суспільства від дії даної програми? Які упередження, міфи існують стосовно програми відновного правосуддя?
Ми переконані, що досвід та думка колег підтримає інтерес майбутніх юристів до мирного врегулювання конфліктів, сприятиме формуванню у них свідомого та принципового ставлення до власної професії і, зрештою, стане певним внеском у формування особистості правника загалом. А для неповнолітніх, які потрапили в скрутну ситуацію, це можливість побачити шлях до ресоціалізації.
Відгуки учасників:
Христина Солтис, студентка 4 курсу: «Цікаво, вперше почула про відновне правосуддя – думаю це той прояв гуманності в кримінальному праві, який повинна забезпечити соціальна і правова держава. Дякую!».
Наталя Волкова, асистентка кафедри публічного права: «Цінність відновного правосуддя в отриманні духовної сатисфакції та примиренні конфліктуючих»
Максим Суховерський, студент 1 курсу: «Я вперше почув про відновне правосуддя, тож ішов зовсім без знань, лише з очікуванням пізнати це питання. І мені це вдалось, було дуже цікаво і пізнавально. Дякую Вам за організацію такої зустрічі!».
Лідія Нестеренко: «Системний підхід до усталення в суспільстві відновного правосуддя – означає формування розуміння у суспільстві, що відновлення справедливості можливе саме таким чином. За умови, коли кожен матиме доступ до такої відновної системи правосуддя, як зараз ми маємо до судової системи. Йдеться про побудову певної структури, яка сприятиме трансформації конфлікту. І ми віримо, що реалізація проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» – це однин із перших кроків у вірному напрямку!»
Руслана Гаврилюк
менеджер проєктної групи «MEDIATS»