8 травня 2024 року кафедра Міжнародного права та порівняльного правознавства у рамках вивчення дисципліни «Міжнародний захист прав людини» організувала бінарне лекційне заняття для студентів 4 курсу юридичного факультету за участі гостьового лектора – Боднара Сергія Богдановича, судді Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду. Лекцію провели викладачі кафедри Міжнародного права та порівняльного правознавства к.ю.н., доцент Торончук І.Ж., к.ю.н., асистент Гнатюк Т.М.
Здобувачі отримали змогу не лише дізнатися про важливі елементи права на справедливий суд та ефективні засоби захисту прав людини, гарантовані Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод, а й з’ясувати, як саме вони втілюються у діяльності вітчизняних судів, зокрема й Вищого антикорупційного суду.
Важливо, що перша половина заняття пройшла у форматі класичної лекції, яка згодом трансформувалась у дискусію, в якій змогли взяти участь усі присутні. Студенти мали можливість обговорити актуальні проблеми забезпечення права на справедливий суд в умовах таких глобальних викликів як пандемія, воєнний стан, окупація окремих територій держави тощо. Окрему увагу Сергій Богданович звернув на гарантії цього права, які чітко передбачені національним законодавством і міжнародними актами, та не підлягають обмеженню за жодних обставин.
Проведення таких бінарних занять є пізнавальним та має вагоме практичне значення, адже дозволяє не лише зацікавити здобувачів, а й продемонструвати їм безпосередній процес правозастосування.
Враженнями від лекції поділилися студенти 4 курсу:
Дана Лукіян:
«Бінарне лекційне заняття було надзвичайно захопливим та пізнавальним. Отримавши унікальний вигляд зсередини на процес правосуддя, я зрозуміла його важливість, а також складнощі, з якими стикаються судді в цій сфері. Досвід та професійна майстерність судді вразили мене та залишили глибоке враження про важливість його ролі в процесі здійснення правосуддя».
Максим Суховерський:
«Сьогодні відбулася зустріч із суддею апеляційної палати Вищого антикорупційного суду. Ми дізналися про виклики та особливості розгляду корупційних злочинів, вчинених у воєнний стан. Також зрозуміли важливість дотримання ЄКПЛ, особливо статті 6, яка гарантує право на справедливий суд. Зустріч була цікавою та пізнавальною, спікер із задоволенням давав чіткі та вичерпні відповіді на всі наші запитання».
Тетяна ГНАТЮК
к.ю.н., асистентка кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства
Анастасія ЛАБИК
асистентка кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства