Новини

Всеукраїнський онлайн-лекторій «Людське право на медіацію»

Onlain Lektorii

Незламність УКРАЇНЦІВ продовжує підкорювати світ. Тому не дивно, що відсутність електроенергії внаслідок чергових ракетних бомбардувань рашистського режиму та інші обставини воєнного стану, не стали на заваді 29 листопада 2022 року для вже традиційної зустрічі у рамках Всеукраїнського онлайн-лекторію молодого та активного покоління студентів-правників та їх більш досвідчених колег – викладачів-правників задля обговорення найбільш важливих, ключових та нагальних правових проблем сьогодення та майбутнього України.

Тема, яка пропонувалася для обговорення «ЛЮДСЬКЕ ПРАВО НА МЕДІАЦІЮ», не лише інтригувала та викликали чимало запитань, а й змушувала аудиторію, здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти галузі знань 08 Право спеціальності 081 Право різних правничих шкіл України, в тому числі і магістрів ОП «Медіація», представників професорсько-викладацького складу українських правничих шкіл, юристів-практиків, представників професійних громадських організацій застосовувати не тільки критичне, логічне і системне мислення, а й вимагала мислення креативного.

Організаторами заходу виступили: Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого; Запорізький національний університет; кафедра публічного права та навчально-наукова лабораторія медіації, переговорів та арбітражу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Модерувала захід д.ю.н., проф., декан юридичного факультету Запорізького національного університету Тетяна Олександрівна Коломоєць, яка з самого початку налаштувала аудиторію на конструктивний та діалогічний робочий лад після чергового відбою вже звичної для України повітряної тривоги і як справжня берегиня підтримувала цю атмосферу до завершення лекторію.

Порядок денний дозволив спікерам Руслані Олександрівні Гаврилюк, д.ю.н., професору, завідувачу кафедри публічного права Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та Лідії Борисівні Нестеренко, керівниці навчально-наукової лабораторії медіації, переговорів та арбітражу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, занурити учасників лекторію у світ медіації та поділитись з ними своїми ідеями та напрацюваннями. Зокрема, Руслана Олександрівна Гаврилюк проаналізувала людське право на медіацію крізь призму феномену людської гідності та здійснила порівняльний аналіз ціннісних матриць медіації та судочинства як конкурентних взаємодоповнюючих систем розвинутого соціуму, розкриваючи тему: «Медіація і судочинство – конкурентні взаємодоповнюючі системи». Лідія Борисівна Нестеренко, запросила учасників лекторію більше детально пропрацювати ціннісні аспекти медіації, запропонувавши тему: «Медіація як цінність». Тому не дивно, що на завершення лекторію розгорілась справжня дискусія про перспективи медіації в Україні у найближчий час.

Своїми думками ділиться студентка 3 курсу юридичного факультету, членкиня Ліги студентів АПУ Годинко Надія:

«Під час заходу я дізналась багато цікавих речей про медіацію та відкрила її для себе з іншої практичної сторони як однин із ефективних способів вирішення спору. Під час зустрічі ми брали активну участь в обговоренні питань, що дало змогу краще зрозуміти не тільки суть медіації, а й своє внутрішнє переконання, що стосується альтернативного вирішення спорів. Мене це щиро захопило! В майбутньому я бажаю більше дізнатись про таку форму роботи правника».

Студентка 1 курсу членкиня Ліги студентів АПУ Санчук Марина:

«Захід був дійсно крутим! Мені було цікаво дізнатись, що таке медіація від компетентних практиків в даній сфері та отримати нові знання, які можна буде застосувати в майбутньому в якості медіатора».

Переглянути відеозапис можна за посиланням.

Havrylyuk Ruslana Oleksandrivna

Руслана Гаврилюк

д.ю.н., проф., завідувач кафедри публічного права