MEDIATS

Студентська конференція щодо обговорення проекту Робочої програми виробничої практики магістрів ОПП «Медіація»

18 березня 2021р. о 13:00 відбулася студентська конференція щодо обговорення проекту Робочої програми виробничої практики магістрів ОПП «Медіація» спеціальності 081 Право галузі знань 08 Право. В ній також взяли участь викладачі кафедри публічного права університету. Метою даного заходу було поліпшення Робочої програми шляхом внесення пропозицій до неї. Кожен з присутніх мав можливість висловити власні зауваження, аргументовану критику, пропозиції щодо вдосконалення та оцінки завдань, які передбачені у програмі практики. Наведу приклади питань, які, на мій погляд, виявились найбільш актуальними серед пропозицій студентів:

Волошина Анастасія зауважила, що «У Робочій програмі передбачені такі права та обов’язки керівників практики, від яких прямо чи опосередковано залежить успішність складання виробничої практики студентами, або ж навіть здоров’я практикантів (обов’язок: забезпечення необхідних умов для виконання студентами програми практики; навчання безпечних методів праці; своєчасно попереджувати нещасні випадки, порушення, які можуть статись зі студентом під час проходження практики;ведення обліку виходу на практику та складання персональної характеристики). За даних умов студент-практикант повинен показати свій рівень фахової підготовки, ділові якості та якість підготовки звітів та завдань практики. Тому, я вважаю, що за виконанням даних обов’язків керівниками практики повинен бути встановлений контроль. Студент же повинен мати право на належну процедуру реагування на його скарги. Робоча програма передбачає, що « в залежності від змісту, студент може звернутись із письмовою заявою на ім’я ректора, декана, завідувача кафедри публічного права». Виникає такий ряд питань: а) яким саме повинен бути зміст цієї заяви і чи є порядок її складання; б) яким є цей механізм належного реагування; в) які Положення чи нормативні акти регулюють дані питання; г) і нарешті – яка процедура захисту прав студентів-практикантів. На мою думку, в Робочу програму повинна бути включена конкретизована процедура захисту прав студентів-практикантів.».

Васько Ірина підмітила: «Я так розумію, що в нас буде два блоки практики (університетський та поз-університетський). Хотілось би більше дізнатись про наш бюджет часу, враховуючи весь обсяг завдань. Програма практики в лабораторії медіації передбачає дуже насичений графік та велику кількість завдань (вдвічі більшу за кількість завдань програми практики у юридичній клініці). На мою думку, ми можемо не встигнути виконати всі завдання та належним чином написати звіти по виконанню практики».

Лук’ян Валерія та Малецька Юлія виразили свої зауваження на рахунок змісту завдань програми практики у лабораторії медіації.

Лук’ян Валерія: «У Робочій програмі вказаний наш обов’язок проаналізувати техніки і методики медіації, що використовуються японськими медіаторами, обґрунтувати їх потенційну ефективність або неефективність в Україні. На мою думку, це буде дещо проблематично при виконанні, адже ми поглиблено вивчали досвід таких країн, як Нідерланди, Німеччина, Іспанія та Литва, або ж країн, з якими межуємо. Більш поглиблено зарубіжний досвід ми вивчали для розуміння витоків медіації та історії її виникнення. Також, така література є не дуже поширеною, тому з джерелами у нас може бут проблема».

Малецька Юлія: «У програмі також передбачені завдання, з якими ми ще не достатньо ознайомлені (скласти на основі опитувальника з виявлення типових форм поведінки індивіда К.Томаса та методологічного ключа до цього опитувальника типовий поведінковий портрет двох із клієнтів; за допомогою методики, розробленої на основі рекомендацій Х.Корнеліус та Ш.Фейр, проаналізувати та оцінити конструктивність поведінки у перемовинах двох клієнтів; за допомогою тесту на оцінку самоконтролю у спілкуванні, розробленого М.Снайдером, визначити та оцінити рівень комунікативного контролю двох із клієнтів)».

Кермач Діана виразила своє занепокоєння на рахунок формату проходження виробничої практики та завдання на рахунок публікації у ЗМІ. «За умови продовження карантин, ми будемо вимушені проходити практику в он-лайн режимі, тому хотілось би більше дізнатись, як це буде відбуватись, яким чином буде скерований процес практики. Також програмою передбачене таке завдання, як публікація статті про медіацію у друкованих засобах інформації. Чи передбачаються у даному завданні такі можливості як співавторство (група авторів однієї статті) та розповсюдження інформації через мережу Інтернет?».

Анастасія Волошина, магістр 5 курсу ОПП «Медіація»

Медіація: навчання та трансформація суспільства

Цей проєкт фінансується за підтримки Європейської комісії. Ця публікація відображає лише точку зору авторів, і Європейська комісія не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, яка в ній міститься.

co-funded_small
mediats_logo_small

Читайте також: