ПЕРШИЙ МЕД МЕДІАЦІЇ

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter

Для більшості із цивілізованих суспільств Європи поняття медіації уже давно має тільки їй властиві, вивірені життям змістові модельні конструкції, світоглядні смисли, ціннісні канони. Цього ще не скажеш про Україну, у якій медіація ще тільки розпочала торувати собі дорогу, укорінюватися в повсякденні. У великій мірі цим процесам сприяє міжнародний грантовий Проєкт «Медіація: навчання та трансформація суспільства» Програми ЄС ERASMUS+KA2: CBHЕ, одним з партнерів якого є ЧНУ ім. Ю.Федьковича.

У свідомість проєктної групи з медіації від університету, у пам’ять усієї академічної спільноти юридичного факультету ЧНУ ім.Ю.Федьковича поняття медіації вкарбувалося поки що як синонім понять інновація, інтелектуальне подвижництво, як напружена, одухотворена праця по імплементації європейського досвіду медіації в українські реалії…

Творилися проєкти грантових заявок на одержання гранту. Розроблялися найрізноманітніші плани реалізації виграного спільно з партнерами європейського грантового проєкту. Створювалась у муках творчих пошуків освітньо-професійна програма «Медіація». Розроблялися робочі програми понад двадцяти спеціалізованих навчальних дисциплін. Особливо ретельно, з виїздом у відповідні університети, штудіювався досвід підготовки професійних медіаторів Бізнес академії м. Бреда (Нідерланди), Університету ТУРІБА (Рига, Латвія) та Католицького університету м. Мурсії (Іспанія). Проводились сертифікатні програми правникам-практикам з медіації та докладалося постійно ще багато інших зусиль університетською проєктною групою MEDIATS.

Нерідко втома від справді титанічної роботи породжувала, так би мовити, філософські запитання – чи варто було звалювати на себе цю ношу? Коли вкладені зусилля повернуться конкретними результатами? Хоча багато що із вищезазначеного уже само по собі є чудовим результатом…

І якось спеціально неочікувано подібні результати почали з’являтися. Найголовнішим із них поки що є те, що магістерська програма з медіації припала до душі студентам. Уже другий рік підряд багато випускників-бакалаврів спеціальності право виявляють своє бажання навчатися на цій програмі. Проєкт MEDIATS суттєво додав позитивного іміджу університету в цілому, особливо юридичному факультету. У структурі кафедри публічного права утворилася та динамічно розвивається навчально-наукова лабораторія з медіації, переговорів та арбітражу. Спільними зусиллями університету, юридичного факультету та кафедри ця лабораторія перетворена в одну з найкращих інституцій цього типу.

Свідченням останнього є хоча б те, що за активного сприяння цієї лабораторії на факультеті виграно ще два міжнародні грантові проекти: “Юридичні клініки – агенти популяризації медіації як способу вирішення спору”, що здійснювався у 2019 році у рамках Проєкту «Розвиток регіонального лідерства та усталення моделі координації Асоціації юридичних клінік України» та фінансувався Міжнародним фондом ВІДРОДЖЕННЯ і “Юридичні клініки – провайдери безоплатної правової допомоги споживачам фінансових послуг” (2020-2021н.р.), що реалізується у рамках грантового Проєкту USAID «Трансформація фінансового сектору» та передбачає залучення медіаторів до вирішення реальних фінансових кейсів.

І ось черговий ужинок, справжній медозбір проєктної групи MEDIATS університету: за кошти грантового проєкту «Медіація: навчання та трансформація суспільства» для цілей якіснішого виконання цього ж проєкту для навчально-наукової лабораторії з медіації, переговорів та арбітражу придбано у якості міжнародної технічної допомоги Програми ЄС ERASMUS+KA2: CBH:

  1. Один багатофункціональний пристрій А3 лазерний;
  2. Два Ноутбуки 15,6″ (CPU 4 ядра, 4 ГБ ОЗУ);
  3. ПК (CPU 4 ядра, 8ГБ ОЗУ, HDD 500 GB, монітор);
  4. Проектор (3600 lm).

Один успіх творить інший успіх.

Менеджерка Проєктної групи MEDIATS
від ЧНУ ім.Ю.Федьковича,

завідувачка кафедри публічного права
Руслана Гаврилюк

Поділитись

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
MEDIATS promo
Цей проект фінансується за підтримки Європейської комісії. Ця публікація відображає лише точку зору авторів, і Європейська комісія не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, яка в ній міститься.