Новини

Нові можливості для вдосконалення «soft skills» за програмою Erasmus+ в рамках проєкту молодіжного обміну «Спортивна, здорова та інклюзивна громада»

erasmus soft skills

Підготовка майбутніх правників передбачає не лише створення можливостей для одержання ними знань у правовій сфері але й розвиток їх комунікативних здібностей, здатності роботи у команді та прийняття рішень за результатом вирішення практичної життєвої ситуації. На юридичному факультеті нашого університету створено максимально сприятливі умови для участі наших студентів як в програмах міжнародного обміну так й у короткострокових навчальних візитів до зарубіжних вишів за програмою обмінів Erasmus+.

З 15 по 24 серпня 2024 року студентка 3 курсу ОП «Міжнародне право» Вікторія Морозова взяла участь у проєкті молодіжного обміну «A sportive, nutritive & incluzive community #ASNIC”» («Спортивна, здорова та інклюзивна громада #ASNIC»). Проєкт фінансувався програмою Erasmus+ Європейського Союзу. Моніторинг здійснювався Європейською Комісією та Національним агентством Еразмус+ Румунії (ANPCDEFP).

Слід зазначити що Вікторія не вперше є учасницею різноманітних ініціатив за цією програмою. Впродовж попередніх років вона відвідала декілька університетів зарубіжжя та представляла наш факультет під час проходження відповідних програм, навчань та тренінгів.

Захід відбувався у м. Ясси за участі 37 учасників з України, Румунії, Іспанії, Болгарії, Турції та Сербії. Цьогорічна тематика стосувалась правове регулювання соціальної інтеграції, розвитку спорту та здорового харчування на муніципальному рівні. Завдяки використанню прийомів неформальної освіти учасники програми отримали можливість впродовж всього часу проведення заходу отримувати та вдосконалювати знання через виконання окремих практичних завдань та активної міжособистісної комунікації.

Своїми враженнями ділиться Вікторія Морозова, студентка 3 курсу ОП «Міжнародне право»:

«Цьогоріч, захід стосувався вивчення особливостей правового регулювання спорту, соціальної інтеграції, правильного харчування яке може здійснюватись на місцевому рівні, у громадах. Навчання проходило в рамках неформальної освіти, де я отримувала нові знання шляхом виконання конкретних завдань та комунікації.

Тема соціальної інтеграції та правових механізмів її регулювання була найближче всього для мене, адже мені до снаги проводити дослідження та відкривати щось нове для себе в цій темі. Активності і воркшопи спрямовані на розуміння себе як особистості, вміння працювати в команді і інтегруватися в суспільство стали однією з найулюбленіших частин проєкту.

Важливим аспектом всіх молодіжних обмінів є міжкультурна комунікація, яка завжди виходить за рамки теми проєкту, поєднуючи людей за їх інтересами. Мені було дуже цікаво зустріти і поспілкуватися з людьми, які в своїх рідних країнах вивчають міжнародні відносини, міжнародну економіку, право. Під час спілкування ти розумієш, які законодавчі аспекти твоєї країни розвинуті, які можна покращити, а до яких можна долучити досвід та практику іноземних колег, також цікавим було дізнатись про систему освіти в різних країнах та можливості для молоді. Немало важливим і приємним став факт обізнаності іноземців про збройний конфлікт на території України. Разом ми дискутували про перспективи і можливості для України та про вплив війни на інші країни та світову спільноту».

Pavlo Krainii CHNU

Павло Крайній

к.ю.н., доцент кафедри публічного права заступник декана з наукової роботи та міжнародних зв’язків

Ivan Toronchuk

Іван Торончук

к.ю.н., доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства

Viktoriia Morozova

Вікторія МОРОЗОВА

студентка 3 курсу ОП «Міжнародне право»