Упродовж 25 липня – 5 серпня 2023 року асистент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства, доктор філософії (міжнародне право) Віталій Яремчук та студентка 2 курсу 222 групи спеціальності «міжнародне право» Аліна Фесенко взяли участь у міжнародній літній школі «Використання законодавства про культурну власність поза стереотипами», реалізованої за підтримки Польського національного агентства академічних обмінів (NAWA) в рамках програми Spinaker, як частина операційної програми «Knowledge Education Development», яка співфінансується Європейським соціальним фондом на базі Університету імені Адама Міцевича (м. Познань).
Школа проходила в змішаному форматі, оскільки основна частина розпочалася ще в лютому 2023 року. Упродовж цього часу основні лекції та тематичні зустрічі відбувалися в онлайн-форматі. Після завершення дистанційної частини до Польщі були запрошені 23 учасники серед яких були науковці, викладачі, аспіранти, студенти та практики з різних держав, а саме: Німеччини, Болгарії, Туреччини, Литви та України.
«Домашнім завданням для всіх учасників була підготовка аналізу чинного законодавства на прогалини в сфері захисту культурної спадщини і з декількома прикладами найбільших порушень у відповідній державі. Зрозуміло, що для українців зараз одна із проблем – це те, що росіяни масово знищують нашу спадщину, обстрілюючи щодня різні куточки держави. Тому для доповіді ми підготували довідку про кількість зруйнованих ними об’єктів. З приватних розмов зрозумів, що нам і надалі потрібно розповідати про воєнні злочини росіян, бо й в місцевих новинах, зокрема й в Польщі, війна вже на 3-4 порядку. Ця майже піврічна програма дала чудовий теоретичний й прикладний досвід. Вдячні організаторам за якісне наповнення програми та адміністрації нашого факультету за те, що відрядили для участі», – зазначив Віталій Яремчук.
Аліна Фесенко також поділилася враженнями від участі в програмі: «я приємно вражена поїздкою до Польщі, так як це був не тільки науковий екскурс, а і приємно проведений час. Відвідуючи екскурсії, ти ніби потрапляєш у минуле, яке зачаровує своєю історичною неповторністю. Науково-пізнавальні лекції, збільшили мій багаж знань, також я мала можливість попрактикуватись у спілкуванні німецькою та англійською мовами. Вдячна організаторам за можливість відчути себе частинкою цього проекту».
Під час роботи школи учасники розглянули інноваційний зв’язок між культурною та мовною ідентичністю, економічною специфікою, впливом індивідуальної та колективної пам’яті та правом на культурну спадщину.
Основними елементами програми були:
- Поєднання інтерактивного онлайн-навчання та очної літньої школи в Польщі (м. Познань та м. Обжицьк);
- Мультимедійні та інноваційні методи електронного навчання, включаючи відеокліпи, ігри, вікторини, тематичні дослідження, мультимедійні презентації, гейміфікацію;
- Запрошені лектори з Німеччини, Австрії та Швейцарії;
- Екскурсії під час літньої школи.