Обмін досвідом між представниками різних професій є одним із рушійних механізмів глобалізаційних процесів який позитивно відображається й на розвитку освітнього середовища. Сучасний правник не може знаходитись виключно у межах які йому пропонує місце його роботи чи проживання. Професійний розвиток залежить не лише від розвитку його умінь та навичок які характеризують рівень його професіоналізму але й від того наскільки якісно він може опановувати нову інформацію у своїй царині враховуючи міжнародне законодавство чи законодавство зарубіжних країн.
Зважаючи на сформовані російсько-українською війною виклики найближчим часом ринок праці знаходитиметься у пошуках правника що володіє необхідним набором професійних якостей, з розвинутими hard та soft skills, який володіє мінімум однією іноземною мовою на високому рівні та у змозі здійснювати супровід іноземного капіталу який надійде до нашої держави після завершення війни. Це в рази підвищує значимість участі студентів у програмах академічної мобільності.
З цією метою, 14.10.2024 року на юридичному факультеті Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, у Залі Вченої ради, студенти 1 та 2 курсів ОП «Право» та «Міжнародне право» мали змогу отримати вичерпну інформацію про організаційні аспекти академічної мобільності у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. Провела захід представниця міжнародного відділу, провідний спеціаліст Христина Крилюк. Вона зупинила свою увагу на роз’яснені того що являє собою академічна мобільність, які саме програми діють в нашому університеті, як проходить конкурсний добір для участі у відповідному конкурсі. Окремо було наголошено на переліку документів які подаються студентом для участі у відповідній програмі, особливості формування резюме, мотиваційного листа адже останні є одним із найважливіших документів на які конкурсна комісія звертає увагу при відборі переможця конкурсу. Крім цього пані Христина наголосила на важливості вивчення іноземної мови оскільки це в рази підвищує ймовірність участі за програмами міжнародної мобільності.
Щиро дякуємо пані Христині та міжнародному відділу нашого університету за допомогу у промоції академічної мобільності на юридичному факультеті!
Павло КРАЙНІЙ
к.ю.н., доцент кафедри публічного права; заступник декана факультету з наукової роботи та міжнародних зв’язків