MEDIATS

Медіація як мистецтво життя

Mediatsiia yak mystetstvo zhyttia

Саме під такою назвою 3 грудня 2019 року проектною групою ЧНУ ім. Ю.Федьковича Проекту ЄС MEDIATS за підтримки Лабораторії медіації, переговорів та арбітражу кафедри публічного права для студентів юридичного факультету університету та практикуючих юристів було організовано публічну лекцію італійської медіаторки пані Софії Дудчак, яка останні 6 років активно співпрацює з Медіаторськими центрами та судами міст Мілан та Бергамо, (Італія).

Оригінальність світосприйняття та бачення природи медіації було яскраво продемонстровано, починаючи з теми публічної лекції та прослідковувалось у кожному вивіреному слайді та репліці. Основний акцент був зроблений на гуманістичну модель медіації, автором якої є відома французька суспільна діячка Жаклін Моріно, яка з 1984 року активно задіяна в роботі по запровадженню і розвитку медіації Міністерством Юстиції Франції. Саме вона є творцем першого досвіду юридичної медіації для прокуратури м. Париж.

Сьогодні ж ідеї гуманістичної медіації широко використовуються у цілому світі. Гуманістична медіація – це розширене розуміння відновного правосуддя не тільки щодо конфліктної сторони, це відновне правосуддя і до самого себе. Як очищення і відновлення сердець, що на протязі життя акумулювали образи, біль, жорстокість та несправедливість. Наразі відновне правосуддя розглядають як рух за справедливість, який доповнює офіційну форму правосуддя, залучає самих сторін та громадськість до владнання наслідків злочинів, сприяючи таким чином соціальній реінтеграції правопорушника і зменшенню кількості кримінальних покарань.

Humanistychna mediatsiia Sofia Dutchak

Щиро дякуємо пані Софії Дудчак за чудову можливість поглянути на медіацію з нової для нас сторони. Завершимо короткий опис публічної лекції словами Жаклін Моріно: «Знайомство та досвід медіації для кожного особистий: для когось відкриваються нові можливості, здобуваються нові цінності; для когось інший рівень комунікації; ще для іншого може бути шляхом для продовження більш глибокого слухання себе та інших… у всіх випадках це позитивний, конструктивний процес, що однозначно відкриває безліч чудових можливостей для людини як у особистому, так і в соціальному житті. Це шлях, який варто пройти».

Havrylyuk Ruslana Oleksandrivna

Руслана Гаврилюк

менеджер проєктної групи «MEDIATS»

Медіація: навчання та трансформація суспільства

Цей проєкт фінансується за підтримки Європейської комісії. Ця публікація відображає лише точку зору авторів, і Європейська комісія не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, яка в ній міститься.

co-funded_small
mediats_logo_small

Читайте також: