За результатами слухань на тему «Шляхи до миру: проблематика та перспективи альтернативного вирішення спорів у сучасних умовах», 31 липня 2024 р. Комітетом Верховної Ради України з питань правової політики були відмічено, що «спостерігається інтерес до медіації з боку різних правничих професій (адвокатів, нотаріусів, приватних виконавців та ін). Крім традиційних сфер застосування медіації (сімейних спорів, комерційних спорів, відновного правосуддя та ін.), медіація активно розвивається у спорах щодо інтелектуальної власності, а також у транскордонних спорах. Медіацію та інші способи альтернативного вирішення спорів активно розвиває система безоплатної правничої допомоги. Медіація визнана однією із базових соціальних послуг. Разом з цим, до певних стримуючих факторів розвитку медіації можна віднести низький рівень обізнаності населення щодо доступності та особливостей медіації, обмежену та нескоординовану підтримку органів влади та місцевого самоврядування, несистемний розвиток присудової медіації тощо». (Детальніше тут)
Враховуючи питання, які обговорювалися на засіданні Комітету ВР України з питань правової політики та продовжуючи свою системну діяльність в напрямку поширення культури та цінностей медіації в суспільстві з метою активізації роботи зі стейкхолдерами, задля подальшої активної імплементації Закону України «Про медіацію», 15 серпня 2024 р. викладачі навчально-наукової лабораторії медіації, переговорів та арбітражу ЧНУ ім. Ю.Федьковича, в рамках робочого візиту, зустрілися із завідувачкою кафедри теорії держави і права Львівського торговельно-економічного університету, к.ю.н., доц. Христиною Горецькою, координаторкою медіаційної служби ЛТЕУ, к.ю.н., доц. Мар’яною Голинською та студенткою 4 курсу Анастасією Онущак.
Спільно з завідувачкою кафедри публічного права д.ю.н., проф. Русланою Гаврилюк та координаторкою медіаційної служби Лідією Нестеренко обговорили напрямки співпраці, можливість обміну досвідом щодо діяльності лабораторії та медіаційної служби університету, проведення спільних заходів для студентів та викладачів спрямованих на популяризацію та поширення культури вирішення спорів за допомогою медіації та застосування процедури медіації для превенції виникнення конфліктів.
Новий навчальний рік завжди розпочинається з формування планів зустрічей, практичних занять, воркшопів, конференцій, планування гуртків… Цьому надзвичайно сприяє атмосфера Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича, яка надихає до навчання, співтворчості та розвитку!
Лідія Нестеренко
керівниця навчально-наукової лабораторії медіації, переговорів та арбітражу, координаторка медіаційної служби