BlOG

Конкурс читців творів Тараса Григоровича Шевченка

Taras Schevchenko

Нещодавно минули Шевченківські дні і, незважаючи на умови карантинних обмежень, Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича все одно належним чином виразив свою повагу до творчості великого Кобзаря. Цьогоріч світ святкував 207- річницю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка і ,вже як по традиції, кафедра української літератури філологічного факультету оголосила конкурс на краще читання української поезії. Головою журі, яка і організовувала даний творчий процес Шевченківських читань, була заступниця декана з навчально-виховної роботи Лариса Василівна Маркуляк.

До участі запрошувались студенти всіх факультетів і коледжу університету. Умови були надзвичайно прості : прочитати напам’ять одну з поезій Т.Г. Шевченка, а також, щоб зробити конкурс ще більш цікавим, на власний вибір продекламувати вірш іншого українського поета. Як тільки я побачила дане оголошення, не задумуючись, вирішила взяти в ньому участь, оскільки навчалась 11 років в школі імені Тараса Шевченка і протягом всіх учнівських років ці дні завжди були чимось святковим і можливістю розділити з однодумцями задоволення від прочитання творів Шевченка.

Охочих студентів було чимало від різних факультетів, загалом це було 15 учасників, а також були присутні глядачі, що морально надавали підтримку конкурсантам. Учасники були представниками філологічного факультету, факультету математики та інформатики, економічного факультету, факультету педагогіки, психології та соціальної роботи, факультету фізичної культури та здоров’я людини тощо, ну і я отримала чудову можливість виступати від імені юридичного факультету. Все дійство мало відбуватись у Шевченківській залі, та карантин не може стати на заваді, коли є істинне бажання, тому два тури, перший з яких відбувся 23-ого лютого, і після якого у фінал пройшли всі учасники, а також безпосередньо фінал, що відбувся 4 березня, проходили дистанційно, на платформі Google Meet. Проте нагороди переможцям будуть вручені вже в умовах реального часу після послаблення карантинних умов.

Два дні конкурсу минули як одна мить і дійсно приємно усвідомлювати, що Шевченко протягом стількох років залишається у серцях молоді. Під час декламації на конкурсі пролунала значна кількість творів Кобзаря: уривок з поеми «І мертвим, і живим і ненародженим», балади «Лілея»; поезії: «Садок вишневий коло хати…», «Думка», «Минають дні, минають ночі» тощо, а серед інших українських поетів учасники та журі мали змогу слухати творчість Івана Франка « Чого являєшся мені у сні?», уривок з історичного роману у віршах Ліни Костенко «Маруся Чурай», також сучасну поезію Сергія Жадана і багато інших. Для участі в конкурсі я обрала свої найулюбленіші твори: уривок з комедії Т.Г. Шевченка « Сон» ( «У всякого своя доля…»), а також поезію Василя Симоненка «Ти знаєш, що ти людина?».

І хоча я брала участь вперше у цьому конкурсі, та було неймовірно приємно зайняти 3-тє призове місце серед стількох інших талановитих учасників. Також варто відзначити, що учасники та організатори конкурсу дуже відповідально віднеслись до даного процесу: вишиванка, українська символіка та святковий настрій нерідко були атрибутами виступів конкурсантів, а також були доволі оригінальні підходи до декламації, завдяки яким твори Шевченка та інших поетів по-новому зазвучали і були насичені індивідуальним емоційним забарвленням самих читців.

Юлія Малецька, магістр 5 курсу ОПП Медіація.