Новини

«Інтелектуальна власність та новітні технології»: магістри юрфаку взяли участь у тренінговому курсі

Avtorske Pravo

Розвиток сфери інтелектуальної власності стає ключовим для економічного та наукового розвитку кожної країни. Усвідомлюючи це, у період з 28 по 30 серпня 2023 року Департаментом «Академія інтелектуальної власності» УКРНОІВІ за підтримки Академії інтелектуальної власності Всесвітньої організації інтелектуальної власності ініційовано проведення тренінгового курсу «Інтелектуальна власність та новітні технології», що призначений для студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю «Право».

Під час проходження курсу, що відбувався у інтерактивній формі на платформі Zoom, учасники мали можливість отримати англійською мовою актуальні знання та здобути практичні навички у сфері новітніх технологій, а також дослідити пов’язані з ними питання інтелектуальної власності.

Юридичний факультет Чернівецького національного університету представляли магістри 6 курсу навчання по спеціальності «Корпоративний юрист» (Вероніка Кухар та Іван Артем), які розповіли про власні враження від нового для них формату навчання:

Іван Артем, магістр 6 курсу: «В ході тренінгу, я зміг прийняти участь у розгляді питань та дискусіях, пов’язаних з темами, що визначаються новизною та пов’язані з правом власності, розвитком Інтернет-технологій та штучного інтелекту. В контексті проведених занять, обговорювалася проблематика авторства творів, згенерованих штучним інтелектом, розкривалися питання патентного права із використанням цифрових технологій тощо, що є досить поширеним на сьогоднішній день, але все ще потребує правового врегулювання спільними зусиллями юристів – теоретиків і практиків.

В межах курсу було також залучено провідних фахівців із європейських університетів, що надало можливість здійснити порівняльно-правову характеристику досліджуваних інститутів за кордоном.

Як результат – вони задали траєкторію, за допомогою якої студенти зможуть усвідомити, що їх вклад в розробку наукового та законодавчого фундаменту зможе зробити Україну однією з найтехнологічніших країн в світі»

Вероніка Кухар, магістерка 6 курсу: «Цей курс був надзвичайно актуальним, цікавим та корисним досвідом для мене. Особливо цінним були воркшопи, на яких ми ознайомились з реальними кейсами щодо захисту та охорони інтелектуальної власності.

Лекторами на тренінговому курсі були фахівці з різних частин світу, наприклад представник Університету Сассекса – Доктор Андрес Гуадамуз, які були дуже обізнаними та з радістю відповідали на запитання, які цікавили учасників. Матеріали були представлені доступно і зрозуміло, навіть для тих, хто раніше не мав досвіду в цій галузі.

Обговорення юридичних аспектів інтелектуальної власності та їх важливості для сфери бізнесу і технологій в умовах діджиталізації та розвитку штучного інтелекту було надзвичайно актуальним. Цей курс відкрив учасникам нові можливості та розширив знання в цій важливій галузі.

Дякую Академії інтелектуальної власності УКРНОІВІ та Всесвітній організації інтелектуальної власності за цей неймовірний досвід навчання!»

В цілому, заходи такого рівня, безумовно, є каталізатором просування цифровізаційних процесів у нашій державі та вдосконалення їх правового регулювання, а також значним кроком у формуванні правової обізнаності магістрів із напрацюваннями провідних світових вчених у сфері інтелектуальної власності.

Oksana Kiriiak

Оксана Кіріяк

доцентка кафедри приватного права