Новини

Курс «Етика і доброчесність в правничій професії»

DEJURE FOUNDATION

22 березня 2022 року Фундація DEJURE презентувала курс «Етика та доброчесність в правничій професії» студентам юридичного факультету та студентам із інших ЗВО, долученим до навчання у Чернівецькому національному університеті через зупинення освітнього процесу в тих вузах, що перебувають у зоні бойових дій.

Домовленість про викладання курсу була досягнута ще до початку повномасштабної війни з російськими окупантами. Оскільки університети відновили дистанційне навчання, фахівці DEJURE без зволікань вирішили розпочати викладання курсу.

«Україна зараз докладає шалених зусиль для того, щоб протистояти державі, яка є уособленням тиранії, свавілля, цинізму та корупції. Після нашої перемоги ми не можемо дозволити собі знецінити цю боротьбу, повернувшись до толерування корупції і недоброчесності. Тому, на наш погляд, вкрай важливо зараз готувати майбутніх правників не лише зі знаннями професійної етики, а з чітким усвідомленням доброчесності як особистої чесноти», — зауважила викладачка курсу, аналітикиня Фундації DEJURE Катерина Грищенко.

За словами Катерини, в умовах війни критично важливо підтримувати українські правничі школи і відновлювати навчальний процес там, де це тільки можливо.

Щоби стати слухачем чи слухачкою курсу, студентам юрфаку ЧНУ ім. Федьковича чи юридичних факультетів інших ВНЗ слід написати листа у довільній формі на email k.hryshchenko@dejure.foundation.

Про ще цей курс?

Курс має на меті показати студентам приклади практичного застосування професійної етики та сформувати у студентів ставлення до професійної етики як до цінності, яка має засадниче значення як для кожного правника, так і для суспільства, яке засновується на повазі і захисті прав людини, верховенстві права та демократії. Курс побудований на вивченні практичних ситуацій, з якими довелось працювати Фундації DEJURE.

Своїми враженнями від курсу та важливістю ознайомлення з усіма засадами академічної доброчесності поділилися і присутні на презентації студенти:

Безносюк, Валерія Сергіївна – студентка 2 курсу Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого

Дуже дякую, що долучили нас до навчання на юридичному факультеті, тут такі цікаві проекти та багато різноманітних онлайн-зустрічей. Ваші викладачі – справжні професіонали своєї справи. Тому ми всі легко влилися в навчання, в тому числі в курс з академічної доброчесності.

Назарій Заліпський – студент 2 курсу Київського національного університету ім. Т. Шевченка

Академічна доброчесність – це свого роду демократія у сфері наукової діяльності, що заохочує залишатися у цій галузі. Актуальність академічної доброчесності пов’язана з тим, що чим більше з’являється шансів її обійти – тим більше шансів її досягти має бути, тому важливо її вивчати кожному.

Аріна Лупу – студентка 4 курсу Чернівецького національного університету

На мою думку, академічна доброчесність – це сукупність норм, принципів та правил, які застосовуються до учасників освітнього процесу різних рівнів з метою забезпечення довіри до результатів того чи іншого виконаного завдання/роботи тощо. Вивчати і застосувати її необхідно для того, щоб розвивати навички критичного та аналітичного мислення, креативність, самостійність, відповідальність та чесність в учасників навчального процесу в умовах сьогодення.

Зейкан Андрій – студент 4 курсу Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого

Мені здається, що академічна доброчесність – це свідоме цілеспрямоване отримання знань (будь-яким шляхом) задля “лікування” (допомоги людям) у майбутньому без використання своїх знань на шкоду суспільству та інтересам.

Юлія Усата – студентка 4 курсу Чернівецького національного університету

На мою думку, вивчення та застосування академічної доброчесності необхідно по-перше, для підвищення рівня знань студентів, оскільки викорінивши списування, студенти не будуть надіятися на нього, а будуть вчити, щоб самостійно здати заліки та іспити. А по-друге, для викорінення всіх видів плагіату, і створення студентами в процесі навчання унікальних проектів.

Тетяна Удовиченко – студентка 4 курсу Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого

Академічну доброчесність потрібно вивчати для того, щоб будувати суспільство нового рівня, що буде актуально для України після перемоги. Особисто для мене цей курс потрібен для розвитку софтскілів та для розуміння як діяти в тій чи іншій ситуації, що виникають в процесі роботи.