BlOG

Дистанційне навчання у Німеччині: враження студентки

University of Jena

Hallo Freunde!

Нещодавно я повернулась з невеличкого студентського містечка Єна( Німеччина). Під час перебування в Єні отримала безліч позитивних емоцій та вражень та хотіла б поділитися цим з усіма читачами студентського блогу.

Моє навчання відбувалось в рамках програми Erasmus+ для студентів, що здобувають ступінь бакалавра. Більшість предметів викладалися німецькою мовою, але також були дисципліни, які викладалися англійською мовою. Моє навчання в університеті імені Фрідріха Шилллера тривало 5 місяців. Даний університет був заснований у 1558 році та у ньому навчається близько 21 тис. студентів. Він є членом багатьох важливих спільнот, таких як «Coimbra Group» та співпрацює з більш ніж 100 університетами чи академічними закладами по всьому світу.

Із впевненість можу сказати, що це справді був незвичайний Erasmus+ , адже пандемія внесла свої корективи. Наше навчання відбувалося лише в онлайн формі. Основними платформами були Friedolin, Moodle та Zoom. Friedolin -це платформа для реєстрації на курси. Крім того там містилася вся потрібна про нас інформація для викладачів. Усі лекції та семінари відбувалися на платформах Moodle та Zoom. Шкала оцінювання в Німеччині є 5-бальною. Оцінки можуть бути 1,1, 1,2 та інші, тобто вибір справді дуже великий. Для успішної здачі екзаменів потрібно було отримати від 1 – 4 балів. Екзамени усі відбувалися на платформі Zoom та для студентів Erasmus+ юридичного факультету лише в усній формі.

Що стосується культурної програми, то на початку осіннього семестру персонал університету провів для іноземних студентів онлайн зустріч, на якій чітко було пояснено усі наші подальші дії, тобто як відбувається реєстрація на курси, де знайти усю необхідну інформацію, як загалом проходить навчання в Німеччині. Це була справді дуже корисна інформація, адже система освіти в Німеччині дещо відрізняється від системи навчання в Україні. Найбільше мене здивувало те, що не всі лекції на юридичному факультеті відбувалися онлайн. Навчальний процес передбачав слухання записів лекції, а не стандартного викладання до якого ми звикли. Дані лекції всі студенти могли знайти на платформі Moodle та самостійно їх опрацювати. Звісно, в даній ситуації ефективність вивчення предмету залежить від самого студента, але я вважаю , що такі лекції є перевагою, адже у будь-який час студент має можливість ще раз прослухати матеріал.

Розважальна програма , на жаль, була заборонена через COVID-19, але на початку нашої мобільності університетська група ESNjena ( Erasmus Student Network Jena) організовувала невеликі зустрічі, які з радістю відвідувала.

Отже, досвід який я отримала під час програми Erasmus+ в Німеччині справді надзвичайно великий. Незважаючи на те , що під час пандемії було введено багато карантинних обмежень, я мала змогу побачити систему викладання та оцінювання в Німеччині. Крім того, я відвідала декілька інших міст Німеччини та була вражена їх архітектурою, а також зустріла багато студентів різних національностей, з якими я впевнена будемо спілкуватися надалі і за це все я безмежно вдячна рідному ЧНУ.

Мар`яна Клипак