Новини

Дослідження багатогранності конфлікту – запорука ефективного діалогу!

Магістри-медіатори, протягом жовтня-грудня 2020 року, брали участь у Міжнародному молодіжному проекті «Розширення прав і можливостей молоді за допомогою навичок аналізу конфліктів – розширення прав і можливостей спільноти» (“Empowering Youth with conflict analysis skills – empowering community”). Важливим завданням проекту було поширення культури альтернативного вирішення спорів серед молоді.Проект також покликаний підвищити обізнаність молодих людей з можливостями передбаченими молодіжною політикою і стратегією ООН до 2023 р.

13 команд з вищих освітніх закладів України та Молдови, навчалися у практиків проведення медіації та діалогів в Україні. За підтримки менторів виконували домашні завдання, удосконалювали свої знання та вміння аналізувати конфліктні ситуації за допомогою різних методик та карт. Таким чином, відкривали для себе всю багатогранність конфліктів та потенціал переговорів для їх вирішення.

Активності проекту були спрямовані на роботу з реальними кейсами в громадах, обмін знаннями та навичками між молоддю регіону Східної Європи. Команди, які взяли участь в проекті, отримали можливість представити власний проект аналізу конфлікту в своїй громаді.

Наша команда у складі студенток 5 та 6 курсу Ольги Кабан, Галини Волощук, Валерії Лук’ян, Інни Назарчук, Олени Назарчук, що навчаються за спеціальною магістерською освітньо-професійною програмою «Медіація», розробленою в межах виконання Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича грантового проекту Медіація: навчання та трансформація суспільства (MEDIATS) за №599010-ЕРР-12018-1NL-ЕРРКА-СВНЕ-JP Програми ЄС ERASMUS+KA2, отримала відзнаку в номінації “За небайдужість до рідного міста” та сертифікат на участь в майстер-класі «Гра в конфлікт»! Куратор команди – керівниця лабораторії медіації, переговорів та арбітражу, асистентка кафедри публічного права Лідія Нестеренко.

Ефективна комунікація – запорука успішного розвитку громади, в цьому переконані як організатори, так і учасники проекту! Цьому безпосередньо сприятиме поширення культури діалогу та медіації, як способу порозуміння.

Проект здійснено Одеською обласною групою медіації (ООГМ) за підтримки Глобального партнерства щодо запобігання збройних конфліктів (GPPAC).