11 грудня 2021 року Чернівецький осередок Ліги студентів АПУ у співпраці з кафедрою публічного права юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія організували та провели Х Ювілейну Школу з Фінансового та Банківського права. Школа об’єднала талановитих та креативних студентів-правників та практикуючих юристів з Чернівців, Києва, Львова, Миколаєва, Харкова, Полтави, Запоріжжя та Одеси.
Традиційно Школа розпочалась з вітальних слів керівниці Чернівецького осередку Ліги студентів АПУ Діани Драгомерецької та завідувачки кафедри публічного права юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Руслани Гаврилюк. Першим спікером була Оксана Швець – завідувач юридичним сектором Головного управління ДПС у Чернівецькій області, Уповноважений представник контролюючого органу у адміністративних, господарських та загальних судах. Оксана Іванівна досить детально ознайомила учасників школи з ключовими аспектами правового регулювання податкової амністії. Нею були піднятої теми поняття та природи одноразового добровільного декларування, гарантії суб‘єктів декларування, проте найбільшу увагу було приділено особливостям нормативно-правового регулювання найбільш спірних моментів у цій сфері.
Наступним спікером був партнер юридичної фірми Asters, високо рекомендований експерт у сфері банківського права, визнаний спеціаліст у сфері банківського та фінансового права – Роман Степаненко, який розповів студентам про фінансування під страховку Експортно-кредитного агентства.
Вже другий рік поспіль нашу увагу привертає Емілія Курило – юристка Axon Partners. Пані Емілія розкрила тему ризиків нереальних операцій для бізнесу, а також розглянула Case-study. Студенти дізналися про господарські операції, операції зі статусом нереальних, їх вплив на бізнес та уникнення нереальності. В межах теми розібрали цікавий кейс про «Санта Клауса Івановича».
Наступним спікером став Тарас Проданюк, який є виконавчим директором аналітичного центру ADASTRA, делегатом Європейського Молодіжного Парламенту, дослідником канадського аналітичного центру Canada Global Affairs Institute, засновником Бізнес-центру ІМВ КНУ та головою Центру Кар’єри ІМВ. Темою виступу була макрофінансова стабільність України, в контексті якої були зачеплені питання бюджету України, кредитування та підтримки МВФ, нової економіки COVID-19, а також про роль молоді в даному секторі.
Заключним був виступ Наталії Буднікевич – практикуючого банкіра з понад 15-річним досвідом, 12 з яких на посаді директора АТ Альфа Банк Чернівці. Наталія Василівна розкрила корисні, а головне практичні аспекти теми фінансового шахрайства. Що викликало жваве зацікавлення у учасників школи та породило чимало практичних запитань.
Тож, згадуючи девіз нашої Школи – «Для того, щоб бути незамінним потрібно змінюватися!», можна підсумувати, що протягом цих 11 років Школа з Фінансового та Банківського права точно змінювалася, в ній брали участь різні спікери, безліч учасників, формат, місце проведення, навіть назви перемінювалися, але незмінною залишається дружня та душевна атмосфера нашого заходу та креативний і нестандартний підхід до кожної проблеми та теми.
Діана Драгомерецька
студентка 4-го курсу, керівниця Чернівецького осередку Ліги студентів АПУ