Новини

V Літня школа ЮрФем для студенток-юристок України: унікальний досвід та незабутні емоції

JurFeM School 2023

З 21 по 25 серпня 2023 року відбувалася цікава та непересічна подія – V Літня школа ЮрФем для студенток-юристок, що проводилася у Львові Асоціацією жінок-юристок України “ЮрФем” за підтримки Lawyers Without Borders Canada (LWBC).

Протягом 5-ти днів тридцять учасниць із 19 університетів України мали змогу поспілкуватися з юристками, що спеціалізуються у сфері захисту потерпілих від сексуального насильства та мають досвід розробки законопроектів, спрямованих на захист прав жінок в Україні, дослідити конкретні кейси та з’ясувати правові механізми протидії різним типам насильства загалом, а також порівняти підходи до викладання дисциплін щодо захисту прав людини та жінки, зокрема.

Учасниці відвідали лекції та тренінги, що умовно були об’єднані в кілька блоків: «ГЗН та інші типи насильства щодо жінки», «Методи боротьби та шляхи для дискусії», «Розвиток soft skills».

Окремою частиною школи стала розробка проектів майбутніх заходів, котрі кожна учасниця втілить у власному ЗВО протягом навчального року. У випадку студенток ЧНУ обидві чернетки пройшли обговорення з представницями ЮрФем та отримали цілком схвальні відгуки експерток.

Разом із тим, аби підтримати баланс розумової та фізичної активності, для учасниць був організованих тренінг з основ самооборони та пішохідна екскурсія місцями, що нагадують про видатних жінок Львова.

Студентки поділяться своїми враженнями від участі в школі:

Юлія Строїч, студенкта 3 курсу юридичного факультету спеціальності «Міжнародне право»:

«Як студентці-міжнародниці для мене особливо цінною стала зустріч із правозахисницею, міжнародною юристкою Катериною Бусол, що працює у сфері допомоги постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного з війною та дискусія про СНПК (сексуальне насильство, пов′язане з конфліктом) у контексті власне міжнародно-правового погляду на проблему.

Також у рамках інших блоків, зокрема, пов′язаних із кіберзлочинами, учасниці досліджували практику ЄСПЛ і останні тенденції у позиціях Верховного Суду, констатуючи готовність українських суддів до використання норм Стамбульської конвенції після її імплементації.

Окрім того, варто відзначити, що було вдало обрано формат взаємодії між учасницями, а саме роботу в групах, склад яких постійно змінювався, що дозволило краще обговорити усі ідеї у пошуках істини. Протягом прийдешнього навчального року можна більш професійно дослідити їх разом із викладачами юридичного факультету, зокрема, передовсім, кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства, на відповідних навчальних дисциплінах».

Олександра Онофрейчук, студенкта 3 курсу юридичного факультету спеціальності «Право» :

«Я дізналася багато нового про фемінізм, дискримінацію, гендерну рівність та боротьбу з стереотипами. Разом з учасницями з різних куточків України навчилась проявляти унікальність, вести перемовини і проявляти лідерські якості.

Найбільше мене вразив тренінг з асертивної комунікації, адже вміння відстояти гідно особисті кордони, не перетворюючи це на сварку – навичка, яка повинна бути в арсеналі майбутнього юриста/юристки. Також цікавість викликала лекція про випадки СНПК, адже розглядати її у правовому полі почали не так давно».

Висловлюємо вдячність організаторкам Літньої школи за таку унікальну можливість плідно пропрацювати надзвичайно актуальні на сьогодні теми захисту потерпілих від насильства, та особливо – юридичному факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та кафедрі міжнародного права та порівняльного правознавства – за підтримку участі у ній.

Олександра Онофрейчук

студентка 3 курсу юридичного факультету спеціальності «Право»

Юлія Строїч

студентка 3 курсу юридичного факультету спеціальності «Міжнародне право»