Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича пишається не лише своєю історією але й інтегруванням європейських цінностей у освітній, навчальний та науковий процеси. На юридичному факультеті університету вже традиційно сформувалась проєвропейська парадигма яка впливає як на формування навчальних дисциплін так й спрямовує професорсько-викладацький склад та студенство розвивати власне європейську ідентичність з врахуванням національних особливостей правової системи України. Надзвичайно приємно коли наша факультетська спільнота отримує можливість з перших вуст дізнатись про актуальний стан взаємин між Україною та Європейським Союзом, адже, саме юридична складова є невід’ємним атрибутом успішної протидії російському агресору та дозволяє реагувати на виклики сьогодення задля покращення правового регулювання у майбутньому як на теренах європейського співтовариства так й української держави.
24 жовтня у Мармуровій залі Резиденції Метрополитів Буковини та Далмації студенти та викладачі юридичного факультету отримали нагоду зустрітись та поспілкуватись з Послом Європейського Союзу в Україні, пані Катаріною Матерновою. Під час зустрічі пані посол зупинилась на вузлових питаннях які стосуються підтримки ЄС України під час війни в гуманітарній, економічній та освітній сферах. Вона наголосила на створенні можливостей для українських студентів вже зараз бути частиною європейського простору завдяки підтримуваним ініціативам, зокрема, в рамках програм академічних обмінів адже українська система вищої освіти дає хорошу основу для подальшого розвитку.
Водночас, під час виступу, вона зупинила свою увагу на тому що українська держава вже сьогодні є прогресивною та випереджає країни Європи у цифровізації та впровадженні електронного врядування. Це, на її думку, є однією із сильних сторін які ми повинні використати під час нашої євроінтеграції. Під час зустрічі студенти мали можливість особисто поставити запитання пані Послу та дізнатися більше про перспективи співпраці з Євросоюзом.
Наступною в рамках зустрічі стала лекція «Освіта для післявоєнної розбудови України» яку провела пані Лілія Гриневич, Проректор Харківського національного університету ім. В. Каразіна, Міністр освіти і науки України 2016-2019 рр. Пані Гриневич звернула увагу присутніх саме на ключових освітніх компетентностях які формуватимуть майбутнє як української так й європейської освіти. На прикладі проєкту OECP «Майбутнє освіти та навичок 2030» визначено три категорії компетентностей «Трансформаційні компетентності»: створення нових цінностей, подолання напруги і дилем, прийняття відповідальності. Саме вони, на думку лекторки, повинні вплинути на вдосконалення системи освіти в Україні з врахуванням стану війни та повоєнного відновлення.
Павло Крайній
к.ю.н., доцент кафедри публічного права, заступник декана юридичного факультету з наукової роботи та міжнародних зв’язків
Іван Торончук
к.ю.н., доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства