20 жовтня 2022 року викладачами кафедри Європейського права та порівняльного правознавства було організовано зустріч із начальницею Сектору міжнародного поліцейського співробітництва (раніше – Укрбюро Інтерполу) Головного управління поліції в Чернівецькій області Анжелою Сакою.
До слова, Анжела Сака – випускниця нашого факультету, яка не тільки підтримує імідж юридичного факультету та «зворотній зв’язок» із Alma Mater, але й своїм професійним прикладом долучається до мотивації студентів щодо їх професійного зростання.
На зустрічі були присутні викладачі та студенти юридичного факультету, які могли детально ознайомитись із особливостями організації міжнародного співробітництва між правоохоронними органами країн-членів Організації Інтерполу. Дізналися, що Інтерпол має відповідну структуру та представництва в кожній області на території України. Окремо була звернена увага на особливостях налагодження взаємодії між правоохоронним органами та сектором міжнародного співробітництва в межах здійснення окремих процесуальних дій, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.
Анжела Сака розповіла, що до Міжнародної організації кримінальної поліції (INTERPOL), заснованої ще в 1923 році, входить 194 країни. Правоохоронні органи області активно співпрацюють з підрозділами Інтерполу з інших країн для того, щоб зупинити злочини транснаціонального характеру. Чернівецька область є прикордонною, тому найбільше Сектор міжнародного поліцейського співробітництва Головного управління поліції в Чернівецькій області співпрацює з Румунією, а також з Німеччиною, Італією, Францією, Туреччиною, США.
Присутні на зустрічі дізналися, що Головне управління Національної поліції в Чернівецькій області активно розвиває міжнародну співпрацю та бере участь у різних проєктах для вдосконалення своєї діяльності й запровадження нових ефективних методів роботи. За ініціативи Сектору міжнародного поліцейського співробітництва Головного управління поліції в Чернівецькій області реалізовано спільну україно-американську програму «Сommunity policing».
Робота Сектору міжнародного поліцейського співробітництва сприяє проведенню важливої процедури екстрадиції. Самою екстрадицією займаються органи прокуратури або Мін’юсту, залежно від того, перебуває кримінальна справа за слідством чи за судом.
Учасникам зустрічі цікаво було дізнатися, що Міжнародна організація INTERPOL організовує різні програми стажування студентів і випускників з країн-членів INTERPOL, учасники яких можуть знайомитися з роботою міжнародної організації, дізнатися про принципи співробітництва органів внутрішніх справ, попрацювати в мультикультурному середовищі та отримати корисні навички роботи в міжнародній міжурядовій організації з питань безпеки в головному офісі INTERPOL у Ліоні, Франція, або ж в одному з регіональних бюро, що розташовані в Буенос-Айресі, Сан-Сальвадорі, Яунде, Абіджані, Найробі, Хараре та Бангкоку.
Ця інформація спонукала учасників до жвавої дискусії, адже учасників зацікавили нюанси співпраці країн-членів у сфері правоохоронної діяльності. Особливо захоплюючим було спілкування студентів, які цікавилися як можна стати працівником Інтерполу та яким чином організовується робота підрозділу.
Жваве обговорення викликало питання щодо виключення російських представників з Інтерполу у контексті засадничого принципу роботи організації — нейтралітету, за умови, коли країни-члени залучені в конфлікт.
Наприкінці зустрічі Анжела Сака закцентувала увагу на необхідності студентів наполегливо навчатися, вивчаючи національне та міжнародне законодавство, особливо наголосивши на важливості вивчення іноземних мов, та висловила сподівання, що в майбутньому нинішні студенти зроблять свій професійний вибір на користь роботи в Інтерполі.
Світлана Карвацька
В.о. завідувача кафедри Європейського права та порівняльного правознавства
Павло Крайній
Заступник декана юридичного факультету з наукової роботи та міжнародних зв’язків