MEDIATS

Жаклін Моріно та «Гуманістична медіація як інструмент миру при планетарному безладі»!

Zhaklin Morino

25 березня 2021 року в межах виконання пакету 6 «Поширення цінностей медіації» грантового проекту MEDIATS Програми ЄС ERASMUS+ KA2 та у співпраці з кафедрою психології ЧНУ ім. Ю.Федьковича, за активної підтримки спільноти медіаторів України відбулась публічна лекція «Гуманістична медіація як інструмент миру при планетарному безладі», організована навчально-науковою лабораторією медіації, переговорів та арбітражу кафедри публічного права.

Як зазначає Жаклін Моріно: «Гуманістична медіація – це універсальний шлях для кожної людини знайти мир в хаосі своїх почуттів та емоцій». Його набагато легше пройти за підтримки когось, хто має розуміння, співчуття та тепло по відношенню до тебе. Шлях, цей можливий завдяки зміні парадигми цінностей: відмові від раціонального, прийнятті тілесності та усвідомлення своєї глибокої духовності. Саме прийняття своїх емоцій та почуттів, завдяки цілісності тріади «тіло… розум… духовність…», а не просто замовчування чи «контейнерування», дозволяє людині не транслювати внутрішній хаос на зовні. Таке розуміння людської природи допомагає глибше зрозуміти природу конфліктів і відповідно шукати шляхи їх вирішення.

Про ці та інші важливі можливості, які сприяють зціленню та можуть допомогти будувати відносини в спільноті в умовах пандемії COVID-19, розповідали Жаклін Моріно, засновниця моделі гуманістичної медіації (Париж, Франція) та її послідовниця українського походження, медіаторка, консультантка, психолог Софія Дутчак на публічній лекції «Гуманістична медіація – інструмент миру при планетарному безладі».

Лекція об’єднала студентів та викладачів з різних регіонів України та різних спеціальностей. Завдяки співпраці Руслани Гаврилюк, завідувачки кафедри публічного права юридичного факультету, Ярослави Андрєєвої, завідувачки кафедри психології факультету психології, педагогіки і соціальної роботи, медіаторки та психолога Софії Дутчак, керівниці лабораторії медіації Лідії Нестеренко відбулося мобільне єднання викладацького складу та студентів декількох українських вузів.

Слухачів лекції цікавили різноманітні запитання. Від таких, позбавлених матеріального, як: «Чи є щось, що може допомогти прийняти цей «внутрішній хаос», чи це індивідуальний шлях кожного?», «Як відходити від негативу?», «Чи співзвучна медіація з переходом на вищий духовний рівень»? До практично-прикладних: «Чи відрізняється навчання фахівців з гуманістичної медіації від навчання медіаторів, які практикують медіацію як спосіб вирішення конфліктів»?

Найкращим природнім медіатором є сама природа! Та духовність, яку вона дає людям, може бути найкращим джерелом трансформаційних процесів в конфліктах та житті загалом.

Вдячні за можливість доторкнутися до витоків та надихнутися життєвою енергією Жаклін Моріно!

Lidiia Nesterenko

Лідія Нестеренко

керівник Лабораторії медіації, переговорів та арбітражу

Медіація: навчання та трансформація суспільства

Цей проєкт фінансується за підтримки Європейської комісії. Ця публікація відображає лише точку зору авторів, і Європейська комісія не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, яка в ній міститься.

co-funded_small
mediats_logo_small

Читайте також: