27 лютого 2026 року на юридичному факультеті Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального права Тома Маріана Георгіївна та доктор філософії, доцент Попович Мирослав Вікторович провели профорієнтаційний захід для учнів старших класів Чернівецького ліцею №10. Зустріч відбулася на базі криміналістичної лабораторії кафедри кримінального права. Метою зустрічі стало ознайомлення майбутніх випускників із перспективами здобуття вищої юридичної освіти та подальшої служби в правоохоронних органах.
Під час зустрічі Тома Маріана Георгіївна презентувала ліцеїстам діяльність факультету, його історію, історію кафедри та основні досягнення, де було доведено інформацію про статус та переваги одного з кращих юридичних вузів країни. Також майбутніх абітурієнтів було запрошено на Дні відкритих дверей Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
Попович Мирослав Вікторович провів бінарне практико-орієнтовне заняття з криміналістики де наглядно показав переваги криміналістичної лабораторії, акцентував увагу на професію юриста – це фахівець, який поєднує знання права з практичними навичками аналізу доказів, судової практики та криміналістики. Професія юриста має велике суспільне значення, адже сприяє розкриттю злочинів, захисту невинних та встановленню справедливості. Саме тому ця професія залишається однією з найважливіших у сфері юриспруденції.
Проведений захід став важливим кроком у налагодженні співпраці між закладом загальної середньої освіти та Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича. Профорієнтаційні заходи – це неоціненний інструмент, який допомагає молоді обрати майбутню професію сприяючи інформованому вибору освітнього шляху майбутніх абітурієнтів.

Мирослав ПОПОВИЧ
д.ф. (PhD), асистент кафедри кримінального права

Маріана ТОМА
к.ю.н., доцент кафедри кримінального права
