MEDIATS

Впроваджуємо магістерський стандарт зі спеціальності 081 Право

З 01.09.2020 р. набув чинності магістерський стандарт вищої освіти України спеціальності 081 Право. Його спеціальна компетентність № 8 передбачає набуття особами, що навчаються за магістерською освітньою програмою зі спеціальності Право, здатності застосовувати медіацію та інші правові інструменти альтернативного позасудового розгляду та вирішення правових спорів.

Дещо раніше я уже зазначала, що необхідність включення такої спеціальної компетентності осіб, що навчаються на магістерських освітніх програмах, була обґрунтована та пролобійована проектною групою Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, що бере участь від університету в реалізації Грантового Проєкту «Медіація: навчання та трансформація суспільства» Програми ЄС ERASMUS+:KA 2: CBHE.

Після офіційного набуття чинності магістерського галузевого стандарту зі спеціальності 081 Право постала необхідність забезпечити набуття вищезазначеної компетентності не лише особами, що навчаються за освітньою програмою «Медіація» у межах спеціальності Право, але й усіма іншими особами, що навчаються у магістратурі за спеціальністю Право.

У зв’язку з цим кафедрою публічного права юридичного факультету ЧНУ ім.Ю.Федьковича вперше в Україні розроблено робочу програму нормативної навчальної дисципліни «Інструменти альтернативного вирішення спорів». Ця дисципліна викладається на обидвох освітніх магістерських програмах спеціальності 081 Право (ОП «Право» та ОП «Медіація»), а також на магістерській ОП «Міжнародне право» спеціальності 293 «Міжнародне право».

Обсяг усієї навчальної програми складає 5 кредитів, з них 45 годин складають аудиторні заняття (15 годин лекцій та 30 годин практичних занять) та 105 годин самостійна робота студентів.

Навчальною програмою передбачено оволодіння студентами двома змістовими модулями. До першого модуля «Генезис та основні властивості інструментів альтернативного вирішення спорів» входять наступні змістові блоки: 1) інструменти АВС у системі захисту людських прав, свобод та інтересів; 2) виникнення та розвиток інструментів АВС; 3) види та особливості інструментів АВС; 4) правове регулювання інструментів АВС; 5) правова природа конфлікту.

До другого модуля «Основні інструменти альтернативного вирішення спорів» входять наступні змістові блоки: 1) медіація в системі АВС; 2) відновне правосуддя в системі АВС; 3) переговори як інструмент АВС; 4) третейський розгляд як інститут АВС; 5) міжнародний комерційний арбітраж як інструмент АВС; 6) комбіновані інструменти АВС.

Наразі розпочато первісне пілотування для магістрів Чернівецької правничої школи навчальної дисципліни «Інструменти альтернативного вирішення спорів»

Havrylyuk Ruslana Oleksandrivna

Руслана Гаврилюк

Керівник проектної групи MEDIATS

Медіація: навчання та трансформація суспільства

Цей проєкт фінансується за підтримки Європейської комісії. Ця публікація відображає лише точку зору авторів, і Європейська комісія не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, яка в ній міститься.

co-funded_small
mediats_logo_small

Читайте також: